Zapamiętaj sobie, że każda twoja modlitwa, musi być wynalazkiem miłości, odkryciem tego, co podoba się Bogu. Musisz szukać z uległością, a dusza twoja musi być czynna, pracowita, pełna nadziei. O. H. Caffarel

Rekolekcje

Wtedy Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne, osobno.”
Mk 6, 30-32

Jezus zaprasza nas do tego, aby pozostać z Nim sam na sam, a jednak w towarzystwie innych Jego uczniów. Wydaje się to sprzeczne, ale w rzeczywistości nie ma w tym sprzeczności. Atmosfera pokoju podczas rekolekcji jest czymś, co Bóg nam daje pod warunkiem, że my ze swej strony mamy wolę zatrzymać się i wyciszyć. W takim sensie, obecność innych ludzi na rekolekcjach może być katalizatorem, który pomoże nam doświadczyć obecności Boga.
Podobnie jak Apostołowie, którzy udali się nad jezioro, aby popłynąć w ustronne miejsce, tak i my potrzebujemy oddalić się fizycznie od naszego środowiska rodzinnego. Z tych względów rekolekcje są organizowane jako wyjazdowe, w spokojnym miejscu.

Rekolekcje Equipes Notre-Dame są rekolekcjami otwartymi. Oznacza to dostępność rekolekcji dla wszystkich małżeństw chrześcijańskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą pogłębić swoją duchowość małżeńską poprzez uczestnictwo w Eucharystii, modlitwę, rozważania i pracę intelektualną nad wybranymi zagadnieniami oraz budowanie wspólnoty chrześcijańskiej.

Rekolekcje dla narzeczonych

28-30 VIII 2015 Pniewy
(woj. wielkopolskie)
Rekolekcje przygotowujące do sakramentu małżeństwa
Po tych rekolekcjach (w których oczywiście muszą wziąć udział obydwoje narzeczeni) otrzymają oni zaświadczenie
o odbytych katechezach w ramach bliższego przygotowania do sakramentu małżeństwa
wolne miejsca

Terminarz rekolekcji dla małżeństw

11-17 VII 2015 Gietrzwałd
(woj. warmińsko-mzueskie)
Rola uczuć w budowaniu więzi z dziećmi
Halina Czerwińska, Maria Zielińska
ks. Marcin Kwiatkowski
 Rekolekcje dla rodzin (można zabrać dzieci)  wolne miejsca
22-28 VIII 2015 Dębki
(woj. pomorskie)
Budowanie więzi małżeńskiej i rodzinnej
ks. Gabriel Pisarek
Rekolekcje dla rodzin (można zabrać dzieci)  wolne miejsca

Zgłoszenie na rekolekcje

 1. (wymagane)
 2. (wymagane)
 3. (wymagane)
 4. (wymagane)
 5. (wymagane)
 6. (wymagane)
 7. (wymagany ważny e-mail)
 8. (wymagane)
 9. Captcha
 

cforms contact form by delicious:days

 • Zaliczkę w wysokości 100 zł za rekolekcje weekendowe lub 300 zł za rekolekcje sześciodniowe i dłuższe  za małżeństwo należy wpłacić na konto:
  FUNDACJA EQUIPES NOTRE DAME POLSKA 62-023 Gądki, Robakowo ul. Polna 19
  Nr konta: 73 1750 0012 0000 0000 2698 1085
  W polu „przelew tytułem…” koniecznie wpisać tylko IMIONA i NAZWISKO  uczestników,  oraz TERMIN i MIEJSCE rekolekcji.
 • Rezerwacja miejsca wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego i wpłacenia zaliczki. Spełnienie łączne tych dwóch warunków jest traktowane jako zgłoszenie! Nie później niż 2 tygodnie przed datą rozpoczęcia rekolekcji uczestnicy otrzymają informacje dodatkowe o rekolekcjach (plan dojazdu, co zabrać ze sobą itp.) mailem na adres podany przy zgłoszeniu na rekolekcje.
 • Rekolekcje rozpoczynają się zawsze w pierwszym dniu o godz. 18.00, a kończą ostatniego dnia około godz. 14.00. O wszelkich odstępstwach od tej zasady uczestnicy będą poinformowani w odpowiednim czasie.
 • W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w rekolekcjach zaliczka nie podlega zwrotowi! Istnieje możliwość przeniesienia zaliczki na inne małżeństwo (dotychczas nie zgłoszone), które zgłaszający wskaże organizatorowi. Aby tak się stało musi wpłynąć do organizatora zgłoszenie nowego małżeństwa z adnotacją o przeniesieniu zaliczki (w: UWAGI).
 • W przypadku, gdy nie ma już wolnych miejsc na poszczególny termin, istnieje możliwość wpisania się na listę rezerwową, gdyż zdarzają się przypadki rezygnacji z rekolekcji. Wpisu dokonujemy tak samo, jak w przypadku zgłoszenia wpisując w pole „Uwagi” adnotację: „Zgłoszenia na listę rezerwową”. W tym przypadku wpłacona zaliczka, gdy mimo wszystko nie znajdą się wolne miejsca, zostanie zwrócona.
 • W przypadku gdy na miesiąc przed terminem rekolekcji brak jest odpowiedniej ilości zgłoszeń, organizator odwołuje rekolekcje, o czym powiadamia zainteresowanych i zwraca wpłacone zaliczki.

We wszelkich sprawach związanych z rekolekcjami proszę kontaktować się z:  Hanną i Kazimierzem Breza tel.56-6238-923 (lub 602-694-598) w godz. od 12:00 do 22:00,  lub e-mailem: rekolekcje@end.org.pl

Stadniki