Najważniejsze objawienie Chrystus daje nam z wysokości swego krzyża. Toteż krzyż jest księgą, której nie powinniśmy nigdy przestać rozważać. Trzeba też zrozumieć jej język: nie jest ona panegirykiem cierpienia, lecz głoszeniem miłości zwycięskiej. O. H. Caffarel

Rekolekcje

Wtedy Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne, osobno.”
Mk 6, 30-32

Jezus zaprasza nas do tego, aby pozostać z Nim sam na sam, a jednak w towarzystwie innych Jego uczniów. Wydaje się to sprzeczne, ale w rzeczywistości nie ma w tym sprzeczności. Atmosfera pokoju podczas rekolekcji jest czymś, co Bóg nam daje pod warunkiem, że my ze swej strony mamy wolę zatrzymać się i wyciszyć. W takim sensie, obecność innych ludzi na rekolekcjach może być katalizatorem, który pomoże nam doświadczyć obecności Boga.
Podobnie jak Apostołowie, którzy udali się nad jezioro, aby popłynąć w ustronne miejsce, tak i my potrzebujemy oddalić się fizycznie od naszego środowiska rodzinnego. Z tych względów rekolekcje są organizowane jako wyjazdowe, w spokojnym miejscu.

Rekolekcje Equipes Notre-Dame są rekolekcjami otwartymi. Oznacza to dostępność rekolekcji dla wszystkich małżeństw chrześcijańskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą pogłębić swoją duchowość małżeńską poprzez uczestnictwo w Eucharystii, modlitwę, rozważania i pracę intelektualną nad wybranymi zagadnieniami oraz budowanie wspólnoty chrześcijańskiej.

 Rekolekcje dla narzeczonych

19-21 luty 2016
Zduńska Wola
(woj. łódzkie)
Rekolekcje przygotowujące do sakramentu małżeństwa
Po tych rekolekcjach (w których oczywiście muszą wziąć udział obydwoje narzeczeni) otrzymają oni zaświadczenie
o odbytych katechezach w ramach bliższego przygotowania do sakramentu małżeństwa
wolne miejsca

 Terminarz rekolekcji dla małżeństw

22-24 I 2016 Pniewy
(woj. wielkopolskie)
Płciowość – dar czy utrapienie
o.Karol Meissner
Rekolekcje dla małżonków
(z opieką nad dziećmi)
lista rezerwowa
05-07 II 2016 Zaniemyśl
(woj. wielkopolskie)
Trzeba narodzić się na nowo
ks. Przemysław Kompf
Rekolekcje dla małżonków
(z opieką nad dziećmi)
wolne miejsca
12-14 II 2016 Wadowice
(woj.małopolskie)
Duchowy wzrost ekipy
ks. Sławomir Knopik
Rekolekcje
dla małżonków
(z opieką nad dziećmi)
lista rezerwowa
19-21 II 2016 Żdżary
(woj. mazowieckie)
Bóg wzywa na wyspę milczenia – rekolekcje w ciszy
Ks. Wojciech Zyśk
Rekolekcje
dla małżonków
wolne miejsca
26-28 II 2016 Popowo Letnisko
(woj. mazowieckie)
Chrześcijańska Duchowość Małżeńska – dzisiaj
ks. Wojciech Sadłoń
Katarzyna i Marek Rymsza
Rekolekcje dla małżonków
(z opieką nad dziećmi – zgłoszenia dzieci do 15 XI 2015)
wolne miejsca
1-3 IV 2016 Zakroczym (k/Modlina)
(woj. mazowieckie)
“Zasiądźmy razem – jak pokonać trudności dialogu małżeńskiego” Rekolekcje prowadzone metodą warsztatową.
Brat Piotr Zajączkowski
Rekolekcje
dla małżonków
wolne miejsca
8-10 IV 2016 Zduńska Wola
(woj. łódzkie)
“O rozpoznawaniu płodności pary ludzkiej”
rekolekcje-warsztaty

Ewa i Maciej Hudziak, Bernadeta i Piotr Dyla
Rekolekcje
dla małżonków
wolne miejsca

Zgłoszenie na rekolekcje

 1. (wymagane)
 2. (wymagane)
 3. (wymagane)
 4. (wymagane)
 5. (wymagane)
 6. (wymagane)
 7. (wymagany ważny e-mail)
 8. (wymagane)
 

 • Zaliczkę w wysokości 100 zł za rekolekcje weekendowe lub 300 zł za rekolekcje sześciodniowe i dłuższe  za małżeństwo należy wpłacić na konto:
  FUNDACJA EQUIPES NOTRE DAME POLSKA 62-023 Gądki, Robakowo ul. Polna 19
  Nr konta: 73 1750 0012 0000 0000 2698 1085
  W polu „przelew tytułem…” koniecznie wpisać tylko IMIONA i NAZWISKO  uczestników,  oraz TERMIN i MIEJSCE rekolekcji.
 • Rezerwacja miejsca wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego i wpłacenia zaliczki. Spełnienie łączne tych dwóch warunków jest traktowane jako zgłoszenie! Nie później niż 2 tygodnie przed datą rozpoczęcia rekolekcji uczestnicy otrzymają informacje dodatkowe o rekolekcjach (plan dojazdu, co zabrać ze sobą itp.) mailem na adres podany przy zgłoszeniu na rekolekcje.
 • Rekolekcje rozpoczynają się zawsze w pierwszym dniu o godz. 18.00, a kończą ostatniego dnia około godz. 14.00. O wszelkich odstępstwach od tej zasady uczestnicy będą poinformowani w odpowiednim czasie.
 • W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w rekolekcjach zaliczka nie podlega zwrotowi! Istnieje możliwość przeniesienia zaliczki na inne małżeństwo (dotychczas nie zgłoszone), które zgłaszający wskaże organizatorowi. Aby tak się stało musi wpłynąć do organizatora zgłoszenie nowego małżeństwa z adnotacją o przeniesieniu zaliczki (w: UWAGI).
 • W przypadku, gdy nie ma już wolnych miejsc na poszczególny termin, istnieje możliwość wpisania się na listę rezerwową, gdyż zdarzają się przypadki rezygnacji z rekolekcji. Wpisu dokonujemy tak samo, jak w przypadku zgłoszenia wpisując w pole „Uwagi” adnotację: „Zgłoszenia na listę rezerwową”. W tym przypadku wpłacona zaliczka, gdy mimo wszystko nie znajdą się wolne miejsca, zostanie zwrócona.
 • W przypadku gdy na miesiąc przed terminem rekolekcji brak jest odpowiedniej ilości zgłoszeń, organizator odwołuje rekolekcje, o czym powiadamia zainteresowanych i zwraca wpłacone zaliczki.

We wszelkich sprawach związanych z rekolekcjami proszę kontaktować się z:  Hanną i Kazimierzem Breza tel.56-6238-923 (lub 602-694-598) w godz. od 12:00 do 22:00,  lub e-mailem: rekolekcje@end.org.pl

Stadniki