Z relacją małżeńską jest tak, jak z relacją do Boga. Albo patrzymy na siebie i rozpaczamy z powodu własnej nieumiejętności kochania, albo skupiamy całą uwagę na drugim, zachwycając się jego miłością. O. H. Caffarel

Rekolekcje

Wtedy Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne, osobno.”
Mk 6, 30-32

Jezus zaprasza nas do tego, aby pozostać z Nim sam na sam, a jednak w towarzystwie innych Jego uczniów. Wydaje się to sprzeczne, ale w rzeczywistości nie ma w tym sprzeczności. Atmosfera pokoju podczas rekolekcji jest czymś, co Bóg nam daje pod warunkiem, że my ze swej strony mamy wolę zatrzymać się i wyciszyć. W takim sensie, obecność innych ludzi na rekolekcjach może być katalizatorem, który pomoże nam doświadczyć obecności Boga.
Podobnie jak Apostołowie, którzy udali się nad jezioro, aby popłynąć w ustronne miejsce, tak i my potrzebujemy oddalić się fizycznie od naszego środowiska rodzinnego. Z tych względów rekolekcje są organizowane jako wyjazdowe, w spokojnym miejscu.

Rekolekcje Equipes Notre-Dame są rekolekcjami otwartymi. Oznacza to dostępność rekolekcji dla wszystkich małżeństw chrześcijańskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą pogłębić swoją duchowość małżeńską poprzez uczestnictwo w Eucharystii, modlitwę, rozważania i pracę intelektualną nad wybranymi zagadnieniami oraz budowanie wspólnoty chrześcijańskiej.

Rekolekcje dla narzeczonych

13-15 II 2015 Pniewy
(woj. wielkopolskie)
Rekolekcje przygotowujące do sakramentu małżeństwa

Po tych rekolekcjach (w których oczywiście muszą wziąć udział obydwoje narzeczeni) otrzymają oni zaświadczenie
o odbytych katechezach w ramach bliższego przygotowania do sakramentu małżeństwa
wolne miejsca

Terminarz rekolekcji dla małżeństw

3-5 X 2014 Licheń
(woj. wielkopolskie)
Eucharystia – studnia bez dna i przepis na życie
Ks. Sławomir Homoncik
Rekolekcje
dla małżonków
(nie zabieramy dzieci)
wolne miejsca
17-19 X 2014 Zamek Bierzgłowski
(woj. kujawsko–pomorskie)
Odważcie się być szczęśliwi
Małgosia i Joachim Grzonka
Rekolekcje
dla małżonków
(nie zabieramy dzieci)
wolne miejsca
14-16 XI 2014 Pliszczyn
(woj. lubelskie)
Duchowość małżeńska jako powołanie małżonków chrześcijańskich
O. Berard Lasyk
Rekolekcje
dla małżonków
(nie zabieramy dzieci)
wolne miejsca
28-30 XI 2014 Zakopane
(woj. małopolskie)
Modlitwa Słowem Bożym
Ks. Gabriel Pisarek
Rekolekcje
dla małżonków
(nie zabieramy dzieci)
wolne miejsca
13-15 II 2015 Żdżary
(woj. mazowieckie)
Bóg wzywa na wyspę milczenia – Modlitwa w ciszy
Ks. Wojciech Zyśk
 Rekolekcje
dla małżonków
(nie zabieramy dzieci)
 wolne miejsca
20-22 II 2015 Morasko
(woj. wielkopolskie)
Zbudź się o śpiący
Ks. Przemysław Kompf
Rekolekcje
dla małżonków
(nie zabieramy dzieci)
lista rezerwowa
13-15 III 2015  Wadowice
(woj.małopolskie)
Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego
Ks. Sławomir Knopik
 Rekolekcje
dla małżonków
(nie zabieramy dzieci)
 wolne miejsca
13-15 III 2015 Góra św. Anny
(woj. opolskie)
Blask prawdy – rzecz o sumieniu
Ks. Adam Ceynowa
 Rekolekcje
dla małżonków
(nie zabieramy dzieci)
 wolne miejsca
17-19 IV 2015 Kluczbork
(woj. opolskie)
Pieniądze – pomoc czy przeszkoda na drodze do pełnej jedności małżeńskiej
Ks. Adam Prozorowski
  Rekolekcje
dla małżonków
(nie zabieramy dzieci)
 wolne miejsca

Zgłoszenie na rekolekcje

 1. (wymagane)
 2. (wymagane)
 3. (wymagane)
 4. (wymagane)
 5. (wymagane)
 6. (wymagane)
 7. (wymagany ważny e-mail)
 8. (wymagane)
 9. Captcha
 

cforms contact form by delicious:days

 • Zaliczkę w wysokości 100 zł za rekolekcje weekendowe lub 300 zł za rekolekcje sześciodniowe i dłuższe  za małżeństwo należy wpłacić na konto:
  FUNDACJA „OPIEKUN” 11-106 Kiwity, Bartniki 22
  Nr konta: 55 1240 6609 1111 0010 4579 2536
  W polu „przelew tytułem…” koniecznie wpisać IMIONA i NAZWISKO małżeństwa wpłacającego powyższą zaliczkę, MIEJSCOWOŚĆ, oraz TERMIN i TEMAT rekolekcji.
 • Rezerwacja miejsca wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego i wpłacenia zaliczki. Spełnienie łączne tych dwóch warunków jest traktowane jako zgłoszenie! Nie później niż 2 tygodnie przed datą rozpoczęcia rekolekcji uczestnicy otrzymają informacje dodatkowe o rekolekcjach (plan dojazdu, co zabrać ze sobą itp.) mailem na adres podany przy zgłoszeniu na rekolekcje.
 • Rekolekcje rozpoczynają się zawsze w pierwszym dniu o godz. 18.00, a kończą ostatniego dnia około godz. 14.00. O wszelkich odstępstwach od tej zasady uczestnicy będą poinformowani w odpowiednim czasie.
 • W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w rekolekcjach zaliczka nie podlega zwrotowi! Istnieje możliwość przeniesienia zaliczki na inne małżeństwo (dotychczas nie zgłoszone), które zgłaszający wskaże organizatorowi. Aby tak się stało musi wpłynąć do organizatora zgłoszenie nowego małżeństwa z adnotacją o przeniesieniu zaliczki (w: UWAGI).
 • W przypadku, gdy nie ma już wolnych miejsc na poszczególny termin, istnieje możliwość wpisania się na listę rezerwową, gdyż zdarzają się przypadki rezygnacji z rekolekcji. Wpisu dokonujemy tak samo, jak w przypadku zgłoszenia wpisując w pole „Uwagi” adnotację: „Zgłoszenia na listę rezerwową”. W tym przypadku wpłacona zaliczka, gdy mimo wszystko nie znajdą się wolne miejsca, zostanie zwrócona.
 • W przypadku gdy na miesiąc przed terminem rekolekcji brak jest odpowiedniej ilości zgłoszeń, organizator odwołuje rekolekcje, o czym powiadamia zainteresowanych i zwraca wpłacone zaliczki.

We wszelkich sprawach związanych z rekolekcjami proszę kontaktować się z:  Hanną i Kazimierzem Breza tel.56-6238-923 (lub 602-694-598) w godz. od 12:00 do 22:00,  lub e-mailem: rekolekcje@end.org.pl

Stadniki