Zapamiętaj sobie, że każda twoja modlitwa, musi być wynalazkiem miłości, odkryciem tego, co podoba się Bogu. Musisz szukać z uległością, a dusza twoja musi być czynna, pracowita, pełna nadziei. O. H. Caffarel

Spotkanie Doradców Duchowych Sektora Mazowieckiego

W Warszawie 6 listopada o godz. 1100 przy ul. Rakowieckiej 61 odbyło się spotkanie Doradców Duchowych naszego sektora. Gospodarzem miejsca był ojciec Andrzej Spławski SJ.

W spotkaniu wzięli udział Doradcy Duchowi: ksiądz Marek Pluta z Łodzi, z Lublina ksiądz Szymon Czuwara, oraz z Warszawy ojciec Dezyderiusz Jan Pol, ojciec Ariel, ksiądz Adam Sycz, ksiądz Grzegorz Mądry i ksiądz Artur Więsik. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w spotkaniu.

Marzenka i Michał Mamczarz

Dnia 6 listopada br. w Warszawie u OO. Jezuitów na Rakowieckiej odbyło się spotkanie Doradców Duchowych END Sektora Mazowieckiego. Inicjatorami tego spotkania, a zarazem Gospodarzami była Para Odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego – Marzenka i Michał Mamczarz. Na to wyjątkowe zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli: Ks. Marek Pluta – Doradca Duchowy Ekipy Regionu, O. Dezyderiusz OFM – Doradca Duchowy Sektora Mazowieckiego, O. Ariel OFM, Ks. Adam Sycz, Ks. Artur Więsik, Ks. Szymon Czuwara i Ks. Grzegorz Mądry.

Spotkanie uroczyście rozpoczęto zapaleniem Światła Chrystusa. O. Dezyderiusz OFM poprowadził modlitwę, zapraszając Maryję i powierzając pod Jej obronę wszystkie sprawy Ruchu. Następnie każdy z Kapłanów powiedział kilka słów o sobie, zachęcony przez Parę Odpowiedzialnych dobrym przykładem i pysznym ciastem. Było to bardzo wskazane, gdyż dla niektórych było to pierwsze spotkanie w tak wielkim Gronie END.

Kolejnym punktem programu spotkania była mini konferencja Michała dotycząca przebiegu spotkań END, a także zadań Doradców Duchowych. Konferencja była dialogowana z uczestnikami i przez to niezwykła w swej formie i treści.

Po tak wielkich doświadczeniach duchowych i intelektualnych przyszedł czas, aby zadbać o ciało. Obiad był wyśmienity, gdyż z bardzo obfitego menu każdy mógł wybrać to co chciał,
Zregenerowani obfitym posiłkiem powróciliśmy do dalszej dyskusji na temat małżeństwa, świętości i drogi do niej wiodącej.

Spotkanie Doradców Duchowych z Parą Odpowiedzialną za Sektor Mazowiecki odbywało się w sali Betlejem Domu Parafialnego OO. Jezuitów. To właśnie Tam w Betlejem wszystko się zaczęło! Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. Pozostaje mieć nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do narodzin END w wielu małżeństwach.

W imieniu Wszystkich Księży pragnę serdecznie podziękować Marzence i Michałowi Mamczarz za zorganizowanie tego Spotkania integrującego Kapłanów Sektora Mazowieckiego. Za wspólnie spędzony czas, modlitwę, ogromną otwartość: Bóg Wam zapłać! Amen.

Ks. Grzegorz Mądry

Galeria zdjęć

Jedno dzielenie się do tematu “Spotkanie Doradców Duchowych Sektora Mazowieckiego”

  1. Andrzej pisze:

    Znam takiego Pana, który powiedzmy zajmuje się doradztwem duchowym. Właściwie to jest rodzaj mądrego przyjaciela, który rozmawia z Tobą o świecie i Twoim miejscu w nim. Z Jego „usług” korzystają bardzo zapracowani i bardzo zamożni ludzie z biznesu i polityki. Mówię o takich, którzy nie tylko mają pieniądze ale zależy im również na tym, aby lepiej żyć. Pieniądze oczywiście są ważne – ale są ważniejsze rzeczy od pieniędzy – przynajmniej dla niektórych. Sam miałem przyjemność spędzić z Nim tydzień w Monaco. To był najlepszy mój tydzień w życiu. Sta łem się spokojniejszy i teraz „jeśniej” i łatwiej mi w życiu. Dobrze się dzieje, że ludzie w Polsce zaczynają szukać takich osób. W Stanach i wielu innych – niestety bardzie zamożnych krajach – jest to dość powszechne. Pozdrawiam wszystkich !

Skomentuj

Oblicz *