XI Międzynarodowe Zgromadzenie END w Brazylii
Zapamiętaj sobie, że każda twoja modlitwa, musi być wynalazkiem miłości, odkryciem tego, co podoba się Bogu. Musisz szukać z uległością, a dusza twoja musi być czynna, pracowita, pełna nadziei. O. H. Caffarel
UWAGA! Rekolekcje dla rodzin. 6 – 12 sierpień 2012; Olsza k. Rogowa;
Odważyć się żyć Ewangelią. Prowadzi ks. Sławomir Sosnowski; Szczegóły w dziale Rekolekcje. ZAPRASZAMY

Święto Karty END w Łomży

“Tak więc miałem przed sobą rodziny “zamieszkane” przez dwie miłości: miłość do współmałżonka i miłość do Chrystusa.”

O. Henri Caffarel

Tak by określił nasz założyciel radosne zgromadzenie w Łomży 6 grudnia 2009r. Obchodziliśmy Święto Ruchu END w szczególny sposób. Po raz pierwszy było nas 12 par z Łomży i Zambrowa. Po zawiązaniu wspólnoty była Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Wielbiliśmy Boga i dziękowaliśmy Mu, że wszystkie 7 małżeństw z Zambrowa chce kroczyć drogą duchowości małżeńskiej END. Wielka to zasługa Wiesi i Krzysia Staniszewskich -Pary Pilotującej tej ekipy. Oprawę mszy św. przygotowały obie ekipy. Były piękne śpiewy i dużo modlitwy spontanicznej. W homilii ksiądz Wojciech Zyśk – Doradca Duchowy obu ekip, mówił o duchowości małżeńskiej, ale zwrócił tez uwagę na kryzysy we wspólnocie. Uroczyste przyjęcie Karty END odbyło się w obecności Pary Odpowiedzialnej Sektora Mazowieckiego – Marzenki i Michała Mamczarzy. Naszą radością była obecność Pary Łącznikowej Sektora Mazowieckiego – Krysi i Andrzeja Pruszków. Potem były wspólne zdjęcia ekip i agapa. Po prezentacji Sektora Mazowieckiego wysłuchaliśmy aranżacji wywiadu z ojcem Henri Caffarelem. Poruszyło nas świadectwo Marzenki i Michała o wdrażaniu zadań w ich małżeństwie. Ciekawie Michał zdefiniował duchowość małżeńską i wygłosił o niej konferencje. Na końcu były podziękowania, kwiaty i uściski.

Czyń nas Boże żyjącymi wspólnotami małżeństw, odbiciem miłości Boga.

Jasia i Janusz Jarnutowscy z Łomży

Pliki do pobrania

Swięto Karty Łomża

Galeria zdjęć

Roześlij innym małżeństwom powyższe treści!
  • Print
  • email
  • PDF
  • RSS
  • Google Bookmarks

Jedno dzielenie się do tematu “Święto Karty END w Łomży”

  1. PIENIAK MAREK mówi:

    WIESIU …..CIĄGLE CIE, WAS PODGLĄDAMY. WAS I GRZONKÓW Z ŻOR. WIDUJE CIEBIE W PISZU, ALE BRAKUJE KROPKI NAD … i ….. pozdrawiam. GRATULUJĘ …………..

Skomentuj