XI Międzynarodowe Zgromadzenie END w Brazylii
Pozwólmy prowadzić się przez Boga, by przyjąć łaskę przeżycia Wielkiej Tajemnicy Małżeństwa. O. H. Caffarel
UWAGA! Rekolekcje dla rodzin. 6 – 12 sierpień 2012; Olsza k. Rogowa;
Odważyć się żyć Ewangelią. Prowadzi ks. Sławomir Sosnowski; Szczegóły w dziale Rekolekcje. ZAPRASZAMY

Spotkanie opłatkowe Sektora Wielkopolskiego.

Jak co roku tradycyjnie, w świątecznym nastroju , w sobotę 16 stycznia 2010 r., ekipy z Sektora Wielkopolskiego spotkały się w Poznaniu w Klasztorze Ojców Franciszkanów Konwentualnych przy ul. Franciszkańskiej, aby podzielić się opłatkiem.
Na początku spotkania powitała wszystkie przybyłe małżeństwa wraz ze swymi dziećmi Para Sektora – Izabela i Andrzej Zagrobelni, którzy podzielili się przemyśleniami i refleksjami na temat hasła roku formacyjnego “Bóg na Ciebie czeka”.

Następnie odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Andrzej Godyń w koncelebrze ks. Grzegorza Kałdowskiego i ks. Stanisława Kosiorowskiego, który wygłosił homilię.
Po zakończeniu Mszy Świętej, gospodarz tego przepięknego miejsca, w którym gościliśmy, Ojciec Manswet, przedstawił historię kościoła, a w szczególności historię obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania. Przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej odśpiewaliśmy Magnificat! Podczas agapy przyszedł czas na składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem – symbolem pojednania, miłości, zgody i pokoju. Wspólne śpiewanie kolęd, które uświetniła swą grą mała Małgosia, wprowadziło wszystkich w niezwykle świąteczny nastrój betlejemskiej nocy.

Bardzo dziękujemy kapłanom i organizatorom za wspaniałe przygotowanie spotkania oraz miłą i ciepłą atmosferę.
Mirka i Paweł

Galeria zdjęć

Roześlij innym małżeństwom powyższe treści!
  • Print
  • email
  • PDF
  • RSS
  • Google Bookmarks

Skomentuj