Wielkopostny Dzień Skupienia – Mazowsze A

Dnia 18 marca 2017 r. w parafii Św. Ojca Pio w Warszawie odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Mazowieckiego A. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i wspólną modlitwą w kaplicy. Następnie mogliśmy wysłuchać konferencji „Brat Albert – Święty na nasze czasy” przygotowanej przez Kasię i Marka Rymszów. Najważniejszą jej częścią było dla nas ukazanie powiązania między działalnością świętego z Krakowa a działaniami członków Ruchu END. czytaj dalej…

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA W SEKTORZE KUJAWSKIM -05.03.2017r.

Szczęśliwie wróciliśmy do domu po bardzo ciepłym (nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne) Dniu Skupienia. Jak już wspominałam nie należymy do osób wylewnych i łatwo nawiązujących kontakty , ale chcemy podzielić się krótką refleksją na temat dzisiejszego dnia. Jesteśmy pod dużym wrażeniem rozważań Drogi Krzyżowej , która pokazała nam jak wiele aspektów naszego życia łączy nas z Drogą Krzyżową Chrystusa i jak o wiele Rzeczy musimy zadbać sami jako małżonkowie. Konferencja i krótkie Dzielenie się w grupach dały nam wiele cennych rad dotyczących Postu. Ufamy Panu , że Wielki Post pozwoli nam odkryć w sobie ,,Nowego , Młodego Duchem Człowieka ‘’ i prawdziwie cieszyć się ze świąt Zmartwychwstania Chrystusa.

czytaj dalej…

Wizyta na Łotwie

W dniach 10 – 12 Lutego przebywaliśmy z wizytą na Łotwie .Nasz pobyt w Rydze miał na celu prezentacje naszego Ruchu wśród kapłanów i zainteresowanych małżeństw. Organizację tego spotkania zawdzięczamy ogromnej życzliwości ks. proboszcza Andrisa, który podczas studiów we Francji miał okazję poznać Equipes Notre-Dame. czytaj dalej…

Audycja w Radiu Maryja

Dnia 14.02.2017r. w Radiu Maryja  podczas „Audycji dla małżonków i rodziców”  gościła ekipa kutnowska z Sektora Kujawskiego. Uczestnicy pragnęli słuchaczom przybliżyć temat jednego z naszych punktów wysiłku  jakim jest  „Reguła życia”. Bardzo dziękujemy ks. Robertowi Awerjanow, Basi i Krzysiowi Stasiakom, Anecie i Markowi Zadrągom, Joli Jakubowskiej i Marylce Woźniak.

Zapraszamy do odsłuchania audycji

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/audycja-dla-malzonkow-rodzicow-moge-robic-by-uszczesliwiac-wspolmalzonka/

para odpowiedzialna Sektora Kujawskiego

Renata i Tomasz Matczak

 

„Zerwany Kłos” – film o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w kinach od 17 lutego 2017 r.

„Zerwany Kłos” to dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w reżyserii Witolda Ludwiga. W rolę bł. Karoliny wcieliła się Aleksandra Hejda, a w rolę jej ojca   – Dariusz Kowalski. Film wejdzie na ekrany polskich kin 17 lutego 2017 r. w dystrybucji Kondrat – Media.

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. 16-letnia Karolina Kózkówna, ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka.

Bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania w obliczu prześladowania katolików na całym świecie. Ta prosta, wiejska dziewczyna ustrzegła swej dziewczęcej godności i dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności.

czytaj dalej…

ZAPROSZENIE DO RADIA MARYJA

Zapraszamy dnia 14.02.2017r.  o godz. 21.30 do słuchania i czynnego włączenia się do audycji z wtorkowego cyklu dla małżonków i rodziców w Radiu Maryja. Gośćmi będą ks. Robert Awerjanow- doradca duchowy Ekipy Kutnowskiej i małżeństwa Ekipy Kutnowskiej z Sektora Kujawskiego

Temat audycji: „Co mogę zrobić byś był/a/ ze mną szczęśliwy/a/ – Reguła Życia według Sługi Bożego ks. Henri Caffarela i o duchowości Equipes Notre-Dame”.

Zapraszamy małżeństwa by dzwoniły do programu na antenę Radia Maryja od godziny 22.00 i prosimy o dawanie świadectw oraz dzielenie się doświadczeniem stosowania w życiu małżeńskim „reguły życia”.

Ks. Robert Awerjanow

Doradca Duchowy Ekipy Kutnowskiej

czytaj dalej…

Niedziela informacyjna w Warszawie

W niedzielę 29 stycznia 2017 r. nasz Ruch gościł w parafii pod wezwaniem Św. Zygmunta w Warszawie. Bardzo dziękujemy proboszczowi ks. dr Krzysztofowi Koskowi za zaproszenie, życzliwość i pomoc w organizacji. We wspomnianą niedzielę małżeństwa z naszej wspólnoty podjęły się zadania przybliżenia Ruchu parafianom będącym na niedzielnych Mszach Świętych. Podczas Eucharystii dawały świadectwo życia duchowością małżeńską Ruchu Equipes Notre-Dame oraz zachęcały do przyjścia na spotkanie informacyjne 5 lutego. Bardzo dziękujemy za piękne i poruszające świadectwa podczas Mszy św. Darii i Bartkowi Hałaczkiewiczom, Małgosi i Tomkowi Kulom, Małgosi i Pawłowi Grabcom, Małgosi i Karolowi Zaryckim, Kasi i Miłoszowi Darżynkiewiczom, Marysi i Michałowi Rukatom, Monice i Zbyszkowi Cioskomi oraz Marcie i Jankowi Kaliszom.

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A

Święto Karty END ekip lubelskich

Święto Karty END ekip lubelskich odbyło się 10 grudnia 2016 r. w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy. Jest to niezwykłe miejsce, w którym po raz pierwszy w historii Polski objawił się św. Antoni. W progach radecznickiego sanktuarium zostaliśmy serdecznie przyjęci przez O. Marcelego Gęśla przełożonego wspólnoty klasztoru. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Św., której przewodniczył doradca duchowy drugiej ekipy lubelskiej O. Berard (Jakub) Lasyk. Po Mszy Św. udaliśmy się na wspólną Agapę, po której w Bazylice św. Antoniego, O. Stefan Rymarczyk przybliżył nam historię tego cudownego miejsca, w którym wierni szczodrze są obdarowywani licznymi łaskami. Kolejnym punktem programu była konferencja Ojca Berarda nt. sakramentu pokuty i pojednania. Interesujący wykład oraz ciekawa dyskusja uczestników poszerzyła naszą wiedzę na temat tego sakramentu. Wspólne świętowanie zakończyliśmy adoracją w ciszy Najświętszego Sakramentu. Pobyt w radecznickim sanktuarium był dla nas czasem ubogacenia ducha poprzez modlitwę i wspólne świętowanie.

Beata i Grzegorz Gębkowie
para odpowiedzialna drugiej ekipy lubelskiej

Sesja dla nowych ekip w Sektorach Mazowieckich A i B

26 listopada 2016 r. w parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach odbyła się sesja dla nowych ekip w Sektorach Mazowieckich A i B. W sesji wzięły udział trzy nowe ekipy z Warszawy z Sektora Mazowieckiego A, które przyjęły Kartę END podczas Święta Karty END 10 grudnia 2016 r. oraz małżeństwa z pilotaży indywidualnych i jedna nowa ekipa z Serocka z Sektora Mazowieckiego B, która przyjmie Kartę END na zakończenie roku formacyjnego 2016/2017.

czytaj dalej…

WITAMY W EQUIPES NOTRE-DAME

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt :
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: