Spotkanie doradców duchowych ekip Dolnego Śląska

1.jpgTegoroczne spotkanie doradców duchowych ekip sektora dolnośląskiego odbyło się 22 kwietnia w parafii św. Antoniego Padewskiego we Wrocławiu. W roli gospodarzy przyjęli nas Monika i Marcin Konopkowie wraz z franciszkaninem ojcem Jozue. Obecna była również para odpowiedzialna za Region 3  Ania i Romek Kobiałkowie razem z doradcą duchowym ekipy regionu ks. Sławkiem Knopikiem. czytaj dalej…

Rajd Sektora Wielkopolskiego – Górka Duchowna – Lubiń – Gostyń – 22 kwietnia 2017 r.

Nasza ekipa – Poznań 12 – składa się z osób uwielbiających turystykę i zwiedzanie. Dlatego też na początku roku formacyjnego, kiedy były przydzielane zadania dla poszczególnych ekip, postanowiliśmy zaproponować członkom Sektora Wielkopolskie rajd szlakiem świątyń Wielkopolski Południowej.

Zenek wraz z Grzegorzem wymyślili i przygotowali trasę, która zachwyciła – mam nadzieję – nas wszystkich. Trasa wiodła z Górki Duchownej – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, poprzez Lubiń – Opactwo Benedyktynów i zakończyła się w Gostyniu, w Bazylice Świętogórskiej. czytaj dalej…

Drodzy Małżonkowie i Doradcy Duchowi!

Niech Triduum Paschalne wzbudzi w nas wdzięczność Jezusowi za cudowne dary, jakimi są sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa, dzięki którym możemy być z Nim w pełni zjednoczeni i prowadzeni do Boga. W te Wielkie Dni spróbujmy zrozumieć i przyjąć naukę o wartości krzyża, który jest wpisany w każde ludzkie życie. Pamiętajmy o słowach O. Caffarela, że Męka poprzedza Zmartwychwstanie, że radość jest owocem krzyża i, że każdy kto chce iść za Jezusem musi podejmować walkę z stale odradzającym się egoizmem i z pokorą przyjmować cierpienie.

Kochani, niech Chrystus prowadzi nas przez swoja mękę i śmierć do chwały Zmartwychwstania, a w Wielkanocny Poranek niechaj zabrzmi w naszych sercach, rodzinach i ekipach niekończącym się Te Deum laudamus, dziękczynieniem i wspaniałą pieśnią Radości i Nadziei, płynącej z pustego Grobu Chrystusa.

…,, Tobie, Boże, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki! ,,…

Życzymy Wam radosnego świętowania i przeżywania tych dni w szczególnej jedności z Bogiem i bliskimi.

Lucyna i Krzysztof Wysoccy

Para Odpowiedzialna END

Super Region Polska –Europa Centralna

Wielkopostny Dzień Skupienia – Mazowsze A

Dnia 18 marca 2017 r. w parafii Św. Ojca Pio w Warszawie odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Mazowieckiego A. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i wspólną modlitwą w kaplicy. Następnie mogliśmy wysłuchać konferencji „Brat Albert – Święty na nasze czasy” przygotowanej przez Kasię i Marka Rymszów. Najważniejszą jej częścią było dla nas ukazanie powiązania między działalnością świętego z Krakowa a działaniami członków Ruchu END. czytaj dalej…

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA W SEKTORZE KUJAWSKIM -05.03.2017r.

Szczęśliwie wróciliśmy do domu po bardzo ciepłym (nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne) Dniu Skupienia. Jak już wspominałam nie należymy do osób wylewnych i łatwo nawiązujących kontakty , ale chcemy podzielić się krótką refleksją na temat dzisiejszego dnia. Jesteśmy pod dużym wrażeniem rozważań Drogi Krzyżowej , która pokazała nam jak wiele aspektów naszego życia łączy nas z Drogą Krzyżową Chrystusa i jak o wiele Rzeczy musimy zadbać sami jako małżonkowie. Konferencja i krótkie Dzielenie się w grupach dały nam wiele cennych rad dotyczących Postu. Ufamy Panu , że Wielki Post pozwoli nam odkryć w sobie ,,Nowego , Młodego Duchem Człowieka ‘’ i prawdziwie cieszyć się ze świąt Zmartwychwstania Chrystusa.

czytaj dalej…

Wizyta na Łotwie

W dniach 10 – 12 Lutego przebywaliśmy z wizytą na Łotwie .Nasz pobyt w Rydze miał na celu prezentacje naszego Ruchu wśród kapłanów i zainteresowanych małżeństw. Organizację tego spotkania zawdzięczamy ogromnej życzliwości ks. proboszcza Andrisa, który podczas studiów we Francji miał okazję poznać Equipes Notre-Dame. czytaj dalej…

Audycja w Radiu Maryja

Dnia 14.02.2017r. w Radiu Maryja  podczas „Audycji dla małżonków i rodziców”  gościła ekipa kutnowska z Sektora Kujawskiego. Uczestnicy pragnęli słuchaczom przybliżyć temat jednego z naszych punktów wysiłku  jakim jest  „Reguła życia”. Bardzo dziękujemy ks. Robertowi Awerjanow, Basi i Krzysiowi Stasiakom, Anecie i Markowi Zadrągom, Joli Jakubowskiej i Marylce Woźniak.

Zapraszamy do odsłuchania audycji

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/audycja-dla-malzonkow-rodzicow-moge-robic-by-uszczesliwiac-wspolmalzonka/

para odpowiedzialna Sektora Kujawskiego

Renata i Tomasz Matczak

 

„Zerwany Kłos” – film o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w kinach od 17 lutego 2017 r.

„Zerwany Kłos” to dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w reżyserii Witolda Ludwiga. W rolę bł. Karoliny wcieliła się Aleksandra Hejda, a w rolę jej ojca   – Dariusz Kowalski. Film wejdzie na ekrany polskich kin 17 lutego 2017 r. w dystrybucji Kondrat – Media.

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. 16-letnia Karolina Kózkówna, ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka.

Bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania w obliczu prześladowania katolików na całym świecie. Ta prosta, wiejska dziewczyna ustrzegła swej dziewczęcej godności i dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności.

czytaj dalej…

WITAMY W EQUIPES NOTRE-DAME

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt :
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: