Kochani Małżonkowie,

u progu Triduum Paschalnego życzymy Wam głębokiego przeżycia nadchodzących dni: pojęcia tego, co niepojęte w tajemnicy świętej Eucharystii, wytrwałości na modlitwie w Ogrójcu, odwagi świadectwa w tłumie pod pałacem Piłata, cichego trwania przy Chrystusie w Jego drodze krzyżowej, wraz z Maryją i Janem obecności pod krzyżem na Golgocie…

A w poranek Zmartwychwstania –
nieposkromionej radości uwielbienia!!!

Życzymy Wam i sobie odnowy naszych małżeństw, żaru wzajemnych relacji, intensywności uczuć; radości bycia razem na drodze do Emaus, we wspólnocie, przy łamaniu chleba i na modlitwie.

Pięknych, rodzinnych Świąt Zmartwychwstania!

z miłością i modlitwą
Beata i Piotr Michalscy

Para Odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego B
Equipes Notre-Dame

.

Rekolekcje w Popowie – 31 marca – 02 kwietnia 2017 r.

„Chrześcijańska duchowość małżeńska dzisiaj” – to temat przewodni  rekolekcji, w których uczestniczyliśmy w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. w Ośrodku Caritas w Popowie koło Serocka. Rekolekcje prowadzili Katarzyna i Marek Rymsza i ks. Wojciech Sadłoń SAC. Spośród 15 małżeństw uczestniczących w rekolekcjach większość stanowiły małżeństwa z dziećmi z Ruchu Equipes Notre Dame z Sektorów Mazowieckich A i B, Wielkopolskiego, Podlaskiego i Małopolskiego. Były też cztery małżeństwa spoza naszego Ruchu poszukujące drogi swojej formacji duchowej. czytaj dalej…

Nowe ekipy w Warszawie, Łodzi, Wieluniu i Lublinie.

Logo Ruchu Equipes Notre-Dame

5 lutego 2017 r. w Warszawie odbyło się spotkania informacyjne dla małżeństw zainteresowanych naszym Ruchem. Obecnie będą tworzyć się nowe ekipy.
Małżeństwa, które miałyby ochotę dołączyć do nowo powstających ekip w Warszawie, Łodzi, Wieluniu lub Lublinie prosimy o kontakt przez poniższy formularz:

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A

Niedziela informacyjna w Warszawie

W niedzielę 29 stycznia 2017 r. nasz Ruch gościł w parafii pod wezwaniem Św. Zygmunta w Warszawie. Bardzo dziękujemy proboszczowi ks. dr Krzysztofowi Koskowi za zaproszenie, życzliwość i pomoc w organizacji. We wspomnianą niedzielę małżeństwa z naszej wspólnoty podjęły się zadania przybliżenia Ruchu parafianom będącym na niedzielnych Mszach Świętych. Podczas Eucharystii dawały świadectwo życia duchowością małżeńską Ruchu Equipes Notre-Dame oraz zachęcały do przyjścia na spotkanie informacyjne 5 lutego. Bardzo dziękujemy za piękne i poruszające świadectwa podczas Mszy św. Darii i Bartkowi Hałaczkiewiczom, Małgosi i Tomkowi Kulom, Małgosi i Pawłowi Grabcom, Małgosi i Karolowi Zaryckim, Kasi i Miłoszowi Darżynkiewiczom, Marysi i Michałowi Rukatom, Monice i Zbyszkowi Cioskomi oraz Marcie i Jankowi Kaliszom.

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A

Sesja dla nowych ekip w Sektorach Mazowieckich A i B

26 listopada 2016 r. w parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach odbyła się sesja dla nowych ekip w Sektorach Mazowieckich A i B. W sesji wzięły udział trzy nowe ekipy z Warszawy z Sektora Mazowieckiego A, które przyjęły Kartę END podczas Święta Karty END 10 grudnia 2016 r. oraz małżeństwa z pilotaży indywidualnych i jedna nowa ekipa z Serocka z Sektora Mazowieckiego B, która przyjmie Kartę END na zakończenie roku formacyjnego 2016/2017.

czytaj dalej…

Spotkanie informacyjne w Warszawie

Logo Ruchu Equipes Notre-Dame

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w niedzielę 5 lutego 2017 r. o 12:00 w sali św. Rodziny przy parafii św. Zygmunta w Warszawie pl. Konfederacji 55. Prosimy o przekazanie zaproszenia wszystkim zainteresowanym formacją małżeńską w Equipes Notre-Dame. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii o 11:00 i do pozostania na spotkaniu informacyjnym. Jeśli ktoś jest zainteresowany naszym Ruchem, ale nie może pojawić się na spotkaniu, prosimy o kontakt: mazowsze@end.org.pl

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A

„Co ma Bóg do (albo dla) małżeństwa?”

MINIWARSZTATY DLA MAŁŻEŃSTW
Małżeństwa z dwóch ekip Sektora Mazowieckiego A zapraszają na drugą edycję miniwarsztatów dla małżeństw
pt. „Co ma Bóg do (albo dla) małżeństwa? „, które poprowadzą 5 lutego 2017 r. przy parafii Matki Bożej Królowej Pokoju ul. Dzierżoniowska 7 w Warszawie w godz. 14:30-18:00 .
Miniwarsztaty to okazja do spotkania:
  •      – z osobami, które opowiedzą, jak radzą sobie z trudnościami i co pomaga im być szczęśliwymi w ich małżeństwach;
  •      – ze swoim mężem i swoją żoną, na co tak często brakuje dziś czasu;
  •      – z Bogiem – Jedynym, który zna przepis na udane małżeństwo.

 

Organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci, kawę, herbatę i ciasto.
Ze względów organizacyjnych na warsztaty obowiązują zapisy:

https://miniwarsztaty.wordpress.com/

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A

Konferencje ks. dr Krzysztofa Czapli SAC

Podczas Święta Karty END w Warszawie gościliśmy ks. dr Krzysztofa Czaplę SAC dyrektora Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem. Ks. Krzysztof wygłosił dwie konferencje pt.: „Objawienia fatimskie – treść przesłania” oraz „Fatimska droga uświęcenia rodziny”. Poniżej znajdują się linki z zapisem konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z przemyśleniami naszego gościa, które przygotowują nas do XIII Międzynarodowego Zgromadzenia END w Fatimie. Dziękujemy Justynie i Łukaszowi Kowalskim za przygotowanie nagrań.

Cześć 1
Część 2 czytaj dalej…

Święto Karty END w Sektorach Mazowieckich A i B

Tegoroczne Święto Karty END celebrowały wspólnie Sektor Mazowiecki A i B w parafii św. Zygmunta na warszawskich Bielanach. Nawiasem mówiąc – świątynia bardzo piękna, wyraźnie nawiązująca wystrojem do ikonografii neokatechumenalnej. Spotkanie miało spójny i przemyślany charakter, skoncentrowany wokół troski i zabiegania Najświętszej Maryi Panny w Jej Niepokalanym Sercu o ludzkość, wyrażonego w Objawieniach Fatimskich. Bardzo wartościowa była obecność zaproszonego gościa – ks. dr Krzysztofa Czapli SAC dyrektora Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem, który okazał się, mimo młodego wieku, nie tylko dobrym kaznodzieją, ale także wykładowcą, a chyba przede wszystkim (nie zawahamy się użyć tego sformułowania) apostołem różańca i zaleceń danych przez Matkę Bożą trójce dzieci w Fatimie.

czytaj dalej…

WITAMY W EQUIPES NOTRE-DAME

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt :
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: