Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Małopolskiego

Wielkopostny dzień skupienia Sektora Małopolskiego Ekip Notre Dame w Sanktuarium Ecce Homo. Obraz pędzla św. Brata Alberta. Chrystus w koronie cierniowej, zbity, związany a jednak wolny, cierpiący a jednak nie złamany, poniżony i mimo wszystko niosący światło, które wyłania się z głębi przestrzeni obrazu.

Eucharystia. Kościół tego dnia kieruje do nas takie Słowo: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy Was prześladują”. Ksiądz biskup Grzegorz Ryś przewodniczy Najświętszej Ofierze i głosi kazanie zachęcając do autentyzmu wiary. Do wiary w to, że Słowa Boga są możliwe do wypełnienia, że to nie jest jakaś abstrakcja. Nie należy traktować ich jako utopijny idealizm albo masochizm. To jest Słowo do wypełnienia. Bóg nie mówi po to żeby sobie „pogadać”. Bóg nie mówi tylko po to żeby zarysować nam jakiś taki program „super-hiper-idealny”, o którym wiadomo, że i tak do niego nie doskoczymy. Bóg kieruje Słowo do osoby. Są osoby, na których Słowo się spełnia. Pierwszym człowiekiem, na którym spełnia się Słowo w całości jest Jezus. Byście się stali synami Ojca w niebie. To mówi ten sam Jezus, który umierał na Golgocie i o którym poganin – oficer rzymski powiedział: „Ten prawdziwie był Synem Bożym”. Zobaczył człowieka którego nie zjadła nienawiść w sytuacji prześladowania.

czytaj dalej…

Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Małopolskiego

Drodzy małżonkowie i doradcy duchowi, serdecznie zapraszamy Was na Wielkopostny Dzień Skupienia do Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta w Krakowie przy ul. Woronicza, który jak to było zapowiedziane odbędzie  się 11 marca 2017 roku tj. w sobotę od 11:30 do 15:30.Przed obliczem Jezusa z obrazu Ecce Homo gromadzimy się na wspólnej Eucharystii, aby przeżywać tajemnicę cierpiącego Chrystusa. Nasz dzień skupienia w tym niezwykłym miejscu przyszło nam przeżywać w roku, który został ogłoszony Rokiem Adama Chmielowskiego – Świętego Brata Alberta. Pragniemy, aby ten dzień miał wyjątkowy charakter i potrzeba, by rodzice zapewnili sobie spokój i wyciszenie w jego przeżywaniu. Zachęcamy, poproście bliskich i przyjaciół o opiekę nad dziećmi. Jeżeli nie macie takiej możliwości i miałoby to być powodem waszej nieobecności, to przyjedźcie z dziećmi. Zapewnimy im opiekę. Podobnie jak rok temu, aby nie zakłócić charakteru spotkania i nie przedłużać rozłąki z pozostawionymi w rodzinie dziećmi nie planujemy agapy, a jedynie kwadrans na małą kawę z ciastem. Prosimy więc abyście to uwzględnili. Ksiądz bp Grzegorz Ryś potwierdził swoje uczestnictwo. Zgodził się przewodniczyć Eucharystii i wygłosi do nas konferencję. Po konferencji, w grupach roboczych postaramy się odpowiedzieć na zadane przez biskupa Grzegorza pytania. Kochani małżonkowie, czas Wielkiego Postu jest szczególnym momentem wyciszenia i refleksji nad sobą. Chciejmy wykorzystać nasze spotkanie aby głębiej przeżyć Wielki Post i  przygotować się do Triduum Paschalnego. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie pary małżeńskie będące w pilotażu. Będzie to dla Was również okazja do poznania ekip w szerszym wymiarze.

czytaj dalej…

Kolędowanie sektora małopolskiego 2017 rok

Tradycji stało się zadość i tegoroczne ekipowe kolędowanie zorganizowaliśmy u o. Ariela doradcy duchowego ekipy II w Seminarium Franciszkańskim. Plagę zachorowań wśród małżeństw było widać gołym okiem, było nas nie za dużo. Rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii i słowa skierowanego do nas przez o. Ariela.

czytaj dalej…

Święto Karty w Sektorze Małopolskim

Tegoroczne święto ruchu Equipes Notre-Dame zgromadziło małżonków sektora małopolskiego w Czernej k. Krzeszowic u stóp Matki Bożej Szkaplerznej. Po raz pierwszy Święto Karty obchodziliśmy w tym wspaniałym miejscu, w scenerii pięknych lasów i gdzieniegdzie wyłaniających się skał. Rozpoczęliśmy spotkanie w nowym Domu Pielgrzyma od wspólnej modlitwy  i informacji pary sektora. Konferencja wygłoszona przez ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka zagłębiła nas w tematykę przeżywania wspólnoty. Nieraz odważne i zaskakujące słowa żywo były przyjmowane przez słuchaczy, a lekkość i dowcip prelegenta ubogacały przekazywane treści. Bardzo dziękujemy ks. Wojciechowi za tą porcję głębokich przemyśleń. czytaj dalej…

Zaproszenie Sektora Małopolskiego na Święto Karty Equipes Notre Dame – Czerna

dsc_1199Drodzy małżonkowie i Doradcy Duchowi Sektora Małopolskiego. Serdecznie zapraszamy Was na Święto Karty Equipes Notre Dame 2016 które w tym roku pracy odbędzie się w sobotę 10 grudnia w  Czernej koło Krzeszowic w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Święto Karty jest dla nas wszystkich szczególnym czasem radości i świętowania tego znaczącego dla naszego ruchu momentu.  Podczas tego święta kolejne małżeństwa w waszej obecności powiedzą Chrystusowi TAK na jego propozycję małżeńskiego uświęcania się. Bardzo serdecznie zapraszamy kapłanów, całe rodziny, małżeństwa w pilotażu, sympatyków i tych którzy poszukują wspólnotowej drogi do Pana.

czytaj dalej…

„Spotkanie wrześniowe…”

dpp_02648Nadmiar tematów…
Brak czasu…

Drodzy,
takie konkluzje towarzyszą nam corocznie na spotkaniach czerwcowych. Co z tym zrobić? Nasza Ekipa znalazła na to swój sposób – spotkanie wrześniowe, nie takie na trzy godziny, ale na dwa dni:-)

czytaj dalej…

Rozpoczęcie roku formacyjnego w sektorze małopolskim

W sobotę 24 września inaugurowaliśmy rok formacyjny w sektorze małopolskim. Uroczystość rozpoczęliśmy Eucharystią w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie.  Po Eucharystii wysłuchaliśmy konferencji ks. Pawła Mieleckiego, adorowaliśmy Najświętszy Sakrament oraz rozmawialiśmy w grupach. Był też czas radości przy wspólnym stole, przy pięknej wrześniowej pogodzie. Radość, życzliwość i miłą atmosferę pokazuje film przygotowany przez Tomasza z VII ekipy.

czytaj dalej…

Zaproszenie do Kalwarii Zebrzydowskiej

KALWARIAW imieniu kardynała Stanisława Dziwisza zapraszamy wszystkich na XXIV Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 4 września pod hasłem  „Małżeństwo fundamentem rodziny”.

Program pielgrzymki:

8.00  – Wyjście z klasztoru na Drogę Krzyżową

9.00  – Droga Krzyżowa (od Piłata)

11.00 – Msza święta celebrowana przez Metropolitę Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

Zapraszają Teresa i Krzysztof Najderkowie para odpowiedzialna sektora małopolskiego

WITAMY W EQUIPES NOTRE-DAME

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt :
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: