Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Małopolskiego

Drodzy małżonkowie i doradcy duchowi, serdecznie zapraszamy Was na Wielkopostny Dzień Skupienia do Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta w Krakowie przy ul. Woronicza, który jak to było zapowiedziane odbędzie  się 11 marca 2017 roku tj. w sobotę od 11:30 do 15:30.Przed obliczem Jezusa z obrazu Ecce Homo gromadzimy się na wspólnej Eucharystii, aby przeżywać tajemnicę cierpiącego Chrystusa. Nasz dzień skupienia w tym niezwykłym miejscu przyszło nam przeżywać w roku, który został ogłoszony Rokiem Adama Chmielowskiego – Świętego Brata Alberta. Pragniemy, aby ten dzień miał wyjątkowy charakter i potrzeba, by rodzice zapewnili sobie spokój i wyciszenie w jego przeżywaniu. Zachęcamy, poproście bliskich i przyjaciół o opiekę nad dziećmi. Jeżeli nie macie takiej możliwości i miałoby to być powodem waszej nieobecności, to przyjedźcie z dziećmi. Zapewnimy im opiekę. Podobnie jak rok temu, aby nie zakłócić charakteru spotkania i nie przedłużać rozłąki z pozostawionymi w rodzinie dziećmi nie planujemy agapy, a jedynie kwadrans na małą kawę z ciastem. Prosimy więc abyście to uwzględnili. Ksiądz bp Grzegorz Ryś potwierdził swoje uczestnictwo. Zgodził się przewodniczyć Eucharystii i wygłosi do nas konferencję. Po konferencji, w grupach roboczych postaramy się odpowiedzieć na zadane przez biskupa Grzegorza pytania. Kochani małżonkowie, czas Wielkiego Postu jest szczególnym momentem wyciszenia i refleksji nad sobą. Chciejmy wykorzystać nasze spotkanie aby głębiej przeżyć Wielki Post i  przygotować się do Triduum Paschalnego. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie pary małżeńskie będące w pilotażu. Będzie to dla Was również okazja do poznania ekip w szerszym wymiarze.

czytaj dalej…

Kolędowanie sektora małopolskiego 2017 rok

Tradycji stało się zadość i tegoroczne ekipowe kolędowanie zorganizowaliśmy u o. Ariela doradcy duchowego ekipy II w Seminarium Franciszkańskim. Plagę zachorowań wśród małżeństw było widać gołym okiem, było nas nie za dużo. Rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii i słowa skierowanego do nas przez o. Ariela.

czytaj dalej…

Święto Karty w Sektorze Małopolskim

Tegoroczne święto ruchu Equipes Notre-Dame zgromadziło małżonków sektora małopolskiego w Czernej k. Krzeszowic u stóp Matki Bożej Szkaplerznej. Po raz pierwszy Święto Karty obchodziliśmy w tym wspaniałym miejscu, w scenerii pięknych lasów i gdzieniegdzie wyłaniających się skał. Rozpoczęliśmy spotkanie w nowym Domu Pielgrzyma od wspólnej modlitwy  i informacji pary sektora. Konferencja wygłoszona przez ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka zagłębiła nas w tematykę przeżywania wspólnoty. Nieraz odważne i zaskakujące słowa żywo były przyjmowane przez słuchaczy, a lekkość i dowcip prelegenta ubogacały przekazywane treści. Bardzo dziękujemy ks. Wojciechowi za tą porcję głębokich przemyśleń. czytaj dalej…

Zaproszenie Sektora Małopolskiego na Święto Karty Equipes Notre Dame – Czerna

dsc_1199Drodzy małżonkowie i Doradcy Duchowi Sektora Małopolskiego. Serdecznie zapraszamy Was na Święto Karty Equipes Notre Dame 2016 które w tym roku pracy odbędzie się w sobotę 10 grudnia w  Czernej koło Krzeszowic w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Święto Karty jest dla nas wszystkich szczególnym czasem radości i świętowania tego znaczącego dla naszego ruchu momentu.  Podczas tego święta kolejne małżeństwa w waszej obecności powiedzą Chrystusowi TAK na jego propozycję małżeńskiego uświęcania się. Bardzo serdecznie zapraszamy kapłanów, całe rodziny, małżeństwa w pilotażu, sympatyków i tych którzy poszukują wspólnotowej drogi do Pana.

czytaj dalej…

„Spotkanie wrześniowe…”

dpp_02648Nadmiar tematów…
Brak czasu…

Drodzy,
takie konkluzje towarzyszą nam corocznie na spotkaniach czerwcowych. Co z tym zrobić? Nasza Ekipa znalazła na to swój sposób – spotkanie wrześniowe, nie takie na trzy godziny, ale na dwa dni:-)

czytaj dalej…

Rozpoczęcie roku formacyjnego w sektorze małopolskim

W sobotę 24 września inaugurowaliśmy rok formacyjny w sektorze małopolskim. Uroczystość rozpoczęliśmy Eucharystią w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie.  Po Eucharystii wysłuchaliśmy konferencji ks. Pawła Mieleckiego, adorowaliśmy Najświętszy Sakrament oraz rozmawialiśmy w grupach. Był też czas radości przy wspólnym stole, przy pięknej wrześniowej pogodzie. Radość, życzliwość i miłą atmosferę pokazuje film przygotowany przez Tomasza z VII ekipy.

czytaj dalej…

Zaproszenie do Kalwarii Zebrzydowskiej

KALWARIAW imieniu kardynała Stanisława Dziwisza zapraszamy wszystkich na XXIV Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 4 września pod hasłem  „Małżeństwo fundamentem rodziny”.

Program pielgrzymki:

8.00  – Wyjście z klasztoru na Drogę Krzyżową

9.00  – Droga Krzyżowa (od Piłata)

11.00 – Msza święta celebrowana przez Metropolitę Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

Zapraszają Teresa i Krzysztof Najderkowie para odpowiedzialna sektora małopolskiego

Rozpoczęcie roku formacyjnego sektora małopolskiego

cropped-END_Logo2.pngDrodzy Doradcy Duchowi, małżonkowie Sektora Małopolskiego, pary w pilotażu oraz zainteresowani naszym ruchem duchowości małżeńskiej,  pragniemy zaprosić Was na uroczyste rozpoczęcie roku pracy formacyjnej 2016-17.

Uroczystość rozpoczniemy Eucharystią o godzinie 9:00 w dniu 24 września br. (sobota) w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie przy ul. Saskiej 2. Po Eucharystii przewidziana jest konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, praca w grupach oraz przekazanie istotnych informacji sektora. Po oficjalnej części zapraszamy wszystkich na radosne świętowanie przy wspólnym stole na zapleczu parafialnym. Tradycyjnie prosimy o dary stołu z uwzględnieniem produktów na grilla. Będzie zapewniona opieka nad dziećmi podczas konferencji i pracy małżonków w grupach.

Niech ten czas modlitwy i nawiązania bliższych relacji pomiędzy ekipami będzie czasem radości. Zaproście na wspólną Eucharystie wasze rodziny i osoby którym pragniecie pokazać piękno naszego ruchu ekip.

Zapraszają Para Odpowiedzialna Sektora Małopolskiego Teresa i Krzysztof Najderkowie wraz z doradcą Ekipy Sektora ks. Pawłem Mieleckim.

WITAMY W EQUIPES NOTRE-DAME

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt :
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: