Wtedy Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: “Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne, osobno.” Mk 6, 30-32

Jezus zaprasza nas do tego, aby pozostać z Nim sam na sam, a jednak w towarzystwie innych Jego uczniów. Wydaje się to sprzeczne, ale w rzeczywistości nie ma w tym sprzeczności. Atmosfera pokoju podczas rekolekcji jest czymś, co Bóg nam daje pod warunkiem, że my ze swej strony mamy wolę zatrzymać się i wyciszyć. W takim sensie, obecność innych ludzi na rekolekcjach może być katalizatorem, który pomoże nam doświadczyć obecności Boga.
Podobnie jak Apostołowie, którzy udali się nad jezioro, aby popłynąć w ustronne miejsce, tak i my potrzebujemy oddalić się fizycznie od naszego środowiska rodzinnego. Z tych względów rekolekcje są organizowane jako wyjazdowe, w spokojnym miejscu.

Rekolekcje Equipes Notre-Dame są rekolekcjami otwartymi. Oznacza to dostępność rekolekcji dla wszystkich małżeństw chrześcijańskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą pogłębić swoją duchowość małżeńską poprzez uczestnictwo w Eucharystii, modlitwę, rozważania i pracę intelektualną nad wybranymi zagadnieniami oraz budowanie wspólnoty chrześcijańskiej.

Pobierz listę rekolekcji w formacie pdf.

 Terminarz rekolekcji dla małżeństw


20-23 VII 2017 Wambierzyce
(woj. dolnośląskie)
O relacjach, które stają się sakramentem. Rekolekcje dla młodych małżeństw (staż 0-15 lat). Możliwość indywidualnej rozmowy z nauczycielem NPR.
Maria i Krzysztof Siudzińscy, Bernadeta i Piotr Dylowie, o. Jozafat Gohly.
Rekolekcje
dla małżonków
(z opieką nad dziećmi)
lista rezerwowa
12-18 VIII 2017 Vyšné Ružbachy
(Słowacja)
Gościnność świadectwem miłości
Beata i Marek Chmielewscy
Rekolekcje
dla małżonków
(z opieką nad dziećmi)
wolne miejsca
21-27 VIII 2017 Kluczbork
(woj. opolskie)
„Droga do Ziemi Obiecanej małżonków” – od doświadczenia różnic po doświadczenie jedności.
Ks. Gabriel Pisarek
Rekolekcje
dla małżonków
(z opieką nad dziećmi)
wolne miejsca
20-22 X 2017 Smolany k.Augustowa
(woj. podlaskie)
Reguła życia
Helena i Paweł Kukołowiczowie
Ks. Wojciech Zyśk
Rekolekcje
dla małżonków
lista rezerwowa
27-29 X 2017 Pszów
(woj. śląskie)
Rozpoznawanie płodności pary ludzkiej metodą prof. Józefa Retzera – warsztaty
Bernadeta i Piotr Dylowie
Rekolekcje
dla małżonków
wolne miejsca
17-19 XI 2017 Kluczbork
(woj. opolskie)
Duchowość małżeńska
Ks. Gabriel Pisarek
Rekolekcje
dla małżonków
wolne miejsca

Zgłoszenie na rekolekcje


 • Zaliczkę w wysokości 150 zł za rekolekcje weekendowe lub 300 zł za rekolekcje sześciodniowe i dłuższe  za małżeństwo należy wpłacić na konto:
  FUNDACJA EQUIPES NOTRE DAME POLSKA 62-023 Gądki, Robakowo ul. Polna 19
  Nr konta: 73 1750 0012 0000 0000 2698 1085
  W polu “przelew tytułem…” koniecznie wpisać tylko IMIONA i NAZWISKO  uczestników,  oraz TERMIN i MIEJSCE rekolekcji.
  Brak wpłaty zaliczki w ciągu dwóch tygodni od daty zgłoszenia spowoduje anulowanie zgłoszenia.
 • Rezerwacja miejsca wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego i wpłacenia zaliczki. Spełnienie łączne tych dwóch warunków jest traktowane jako zgłoszenie! Nie później niż 2 tygodnie przed datą rozpoczęcia rekolekcji uczestnicy otrzymają informacje dodatkowe o rekolekcjach (plan dojazdu, co zabrać ze sobą itp.) mailem na adres podany przy zgłoszeniu na rekolekcje.
 • Rekolekcje rozpoczynają się zawsze w pierwszym dniu o godz. 18.00, a kończą ostatniego dnia około godz. 14.00. O wszelkich odstępstwach od tej zasady uczestnicy będą poinformowani w odpowiednim czasie.
 • W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w rekolekcjach zaliczka nie podlega zwrotowi! Istnieje możliwość przeniesienia zaliczki na inne małżeństwo (dotychczas nie zgłoszone), które zgłaszający wskaże organizatorowi. Aby tak się stało musi wpłynąć do organizatora zgłoszenie nowego małżeństwa z adnotacją o przeniesieniu zaliczki (w: UWAGI).
 • W przypadku, gdy nie ma już wolnych miejsc na poszczególny termin, istnieje możliwość wpisania się na listę rezerwową, gdyż zdarzają się przypadki rezygnacji z rekolekcji. Wpisu dokonujemy tak samo, jak w przypadku zgłoszenia wpisując w pole “Uwagi” adnotację: “Zgłoszenia na listę rezerwową”. W tym przypadku wpłacona zaliczka, gdy mimo wszystko nie znajdą się wolne miejsca, zostanie zwrócona.
 • W przypadku gdy na miesiąc przed terminem rekolekcji brak jest odpowiedniej ilości zgłoszeń, organizator odwołuje rekolekcje, o czym powiadamia zainteresowanych i zwraca wpłacone zaliczki.

We wszelkich sprawach związanych z rekolekcjami proszę kontaktować się z:  Hanną i Kazimierzem Breza tel. 602-694-598 w godz. od 12:00 do 22:00,  lub e-mailem: rekolekcje@end.org.pl

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt :
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: