Wtedy Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: “Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne, osobno.”

Mk 6, 30-32

Jezus zaprasza nas do tego, aby pozostać z Nim sam na sam, a jednak w towarzystwie innych Jego uczniów. Wydaje się to sprzeczne, ale w rzeczywistości nie ma w tym sprzeczności. Atmosfera pokoju podczas rekolekcji jest czymś, co Bóg nam daje pod warunkiem, że my ze swej strony mamy wolę zatrzymać się i wyciszyć. W takim sensie, obecność innych ludzi na rekolekcjach może być katalizatorem, który pomoże nam doświadczyć obecności Boga. Podobnie jak Apostołowie, którzy udali się nad jezioro, aby popłynąć w ustronne miejsce, tak i my potrzebujemy oddalić się fizycznie od naszego środowiska rodzinnego. Z tych względów rekolekcje są organizowane jako wyjazdowe, w spokojnym miejscu. Rekolekcje Equipes Notre-Dame są rekolekcjami otwartymi. Oznacza to dostępność rekolekcji dla wszystkich małżeństw chrześcijańskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą pogłębić swoją duchowość małżeńską poprzez uczestnictwo w Eucharystii, modlitwę, rozważania i pracę intelektualną nad wybranymi zagadnieniami oraz budowanie wspólnoty chrześcijańskiej.

 Terminarz rekolekcji dla małżeństw


5-7 X 2018 Ołtarzew k.Warszawy
(woj.mazowieckie)
Jak rozeznawać działanie Boga w życiu osobistym i małżeńskim?
o. Adama Schulz SJ
Rekolekcje dla małżonków wolne miejsca
19-21 X 2018
Laskowice Pomorskie
(woj. kujawsko-pomorskie)

Poddani wzajemnie w bojaźni Chrystusowej
Ks. Jan Bocian SVD
Rekolekcje dla małżonków (z opieką nad dziećmi wolne miejsca
26-28 X 2018
Ciechocinek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Gniewajcie się a nie grzeszcie – empatyczne ćwiczenia w parach
o. Tomasz Górecki MSF i Elżbieta i Jacek Jurzysta
Rekolekcje dla małżonków wolne miejsca
9-11 XI 2018 Kluczbork
(woj. opolskie)
Para małżeńska i Ewangelia
Ks. Gabriel Pisarek, Małgorzata i Joachim Grzonka
Rekolekcje dla małżonków wolne miejsca
9-11 XI 2018 Pniewy
(woj. wielkopolskie)
Miłość małżeńska może być piękna. Recepta na szczęście w małżeństwie
Dr hab. Mieczysław Guzewicz
Rekolekcje dla małżonków (z opieką nad dziećmi lista rezerwowa
23-25 XI 2018 Mrzeżyno (woj. zachodniopomorskie) Gody Baranka
Monika i Marcin Gajdowie
Rekolekcje dla małżonków  wolne miejsca
23-25 XI 2018 Pniewy
(woj. wielkopolskie)
„Chcemy zgłębiać Słowa treść” – wprowadzenie w rozważania Pisma Świętego
ks. Prozorowski
Rekolekcje dla małżonków (z opieką nad dziećmi wolne miejsca
14-16 XII 2018 Ołtarzew k.Warszawy
(woj.mazowieckie)
Jak pozyskać brata? Życie wspólne w świetle Ewangelii. 
Ks. Krzysztof Wons SDS
Rekolekcje dla małżonków   wolne miejsca
22-24 II 2019
Chludowo k. Poznania
(woj. wielkopolskie)
Kurs ewangelizacyjny „Tobiasz i Sara”. Kerygmat dla małżeństw
ks. Adam Bajorski
Rekolekcje dla małżonków  wolne miejsca
 12-14 IV 2019  Ołtarzew k.Warszawy
(woj.mazowieckie)
Małżeństwo – projekt na całe życie
 Katarzyna i Marek Rymszowie i ks. Wojciech Sadłoń, SAC
Rekolekcje dla małżonków (z opieką nad dziećmi wolne miejsca

Zgłoszenie na rekolekcje
  • Zaliczkę w wysokości 150 zł za rekolekcje weekendowe lub 300 zł za rekolekcje sześciodniowe i dłuższe  za małżeństwo należy wpłacić na konto: FUNDACJA EQUIPES NOTRE DAME POLSKA 62-023 Gądki, Robakowo ul. Polna 19 Nr konta: 73 1750 0012 0000 0000 2698 1085 W polu “przelew tytułem…” koniecznie wpisać tylko IMIONA i NAZWISKO  uczestników,  oraz TERMIN i MIEJSCE rekolekcji. Brak wpłaty zaliczki w ciągu dwóch tygodni od daty zgłoszenia spowoduje anulowanie zgłoszenia.
  • Rezerwacja miejsca wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego i wpłacenia zaliczki. Spełnienie łączne tych dwóch warunków jest traktowane jako zgłoszenie! Nie później niż 2 tygodnie przed datą rozpoczęcia rekolekcji uczestnicy otrzymają informacje dodatkowe o rekolekcjach (plan dojazdu, co zabrać ze sobą itp.) mailem na adres podany przy zgłoszeniu na rekolekcje.
  • Rekolekcje rozpoczynają się zawsze w pierwszym dniu o godz. 18.00, a kończą ostatniego dnia około godz. 14.00. O wszelkich odstępstwach od tej zasady uczestnicy będą poinformowani w odpowiednim czasie.
  • W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w rekolekcjach zaliczka nie podlega zwrotowi! Istnieje możliwość przeniesienia zaliczki na inne małżeństwo (dotychczas nie zgłoszone), które zgłaszający wskaże organizatorowi. Aby tak się stało musi wpłynąć do organizatora zgłoszenie nowego małżeństwa z adnotacją o przeniesieniu zaliczki (w: UWAGI).
  • W przypadku, gdy nie ma już wolnych miejsc na poszczególny termin, istnieje możliwość wpisania się na listę rezerwową, gdyż zdarzają się przypadki rezygnacji z rekolekcji. Wpisu dokonujemy tak samo, jak w przypadku zgłoszenia wpisując w pole “Uwagi” adnotację: “Zgłoszenia na listę rezerwową”. W tym przypadku wpłacona zaliczka, gdy mimo wszystko nie znajdą się wolne miejsca, zostanie zwrócona.
  • W przypadku gdy na miesiąc przed terminem rekolekcji brak jest odpowiedniej ilości zgłoszeń, organizator odwołuje rekolekcje, o czym powiadamia zainteresowanych i zwraca wpłacone zaliczki.

We wszelkich sprawach związanych z rekolekcjami proszę kontaktować się z:  Ania i Leszek Gerste  e-mail: rekolekcje@end.org.pl

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: