Rekolekcje

Wtedy Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: “Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne, osobno.”
Mk 6, 30-32

Jezus zaprasza nas do tego, aby pozostać z Nim sam na sam, a jednak w towarzystwie innych Jego uczniów. Wydaje się to sprzeczne, ale w rzeczywistości nie ma w tym sprzeczności. Atmosfera pokoju podczas rekolekcji jest czymś, co Bóg nam daje pod warunkiem, że my ze swej strony mamy wolę zatrzymać się i wyciszyć. W takim sensie, obecność innych ludzi na rekolekcjach może być katalizatorem, który pomoże nam doświadczyć obecności Boga.
Podobnie jak Apostołowie, którzy udali się nad jezioro, aby popłynąć w ustronne miejsce, tak i my potrzebujemy oddalić się fizycznie od naszego środowiska rodzinnego. Z tych względów rekolekcje są organizowane jako wyjazdowe, w spokojnym miejscu.

Rekolekcje Equipes Notre-Dame są rekolekcjami otwartymi. Oznacza to dostępność rekolekcji dla wszystkich małżeństw chrześcijańskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą pogłębić swoją duchowość małżeńską poprzez uczestnictwo w Eucharystii, modlitwę, rozważania i pracę intelektualną nad wybranymi zagadnieniami oraz budowanie wspólnoty chrześcijańskiej.

Terminarz rekolekcji dla małżeństw

 • Rekolekcje na rok formacyjny 2019/2020 pojawią się na stronie w trakcie wakacji.
 • 8-11 VII 2019 Zaniemyśl
  (woj. wielkopolskie)
  „Miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie” (Ga 5,13)
  O. Roman Jan od Krzyża OCD, O. Roman Hernoga, przełożony Zakonu Karmelitów Bosych
  Rekolekcje z opieką nad dziećmi wolne miejsca
  13-15 IX 2019 Gniezno
  (woj. wielkopolskie)
  Więź małżeńska a wychowanie dzieci
  Jacek Pulikowski
  Rekolekcje bez dzieci wolne miejsca

  Zgłoszenie na rekolekcje


  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

  • Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia przez formularz jest wysłanie automatycznego maila na podaną w formularzu skrzynkę poczty e-mail. Brak takiego maila prawdopodobnie oznacza niezafunkcjonowanie formularza. Proponujemy wówczas ponowić próbę dokładnie wypełniając pola wraz z zaznaczeniem zgodny na przetwarzanie danych. W ostateczności prosimy o kontakt mailowy na skrzynkę rekolekcje@end.org.pl .
  • Zmieni się wysokość zaliczki za rekolekcje weekendowe rozpoczynające się po 1 września 2019 roku. Zaliczka wyniesie 200 zł za małżeństwo i 40 zł za każde zgłoszone dziecko powyżej 2 roku życia. Za rekolekcje wcześniejsze zaliczka za małżeństwo wynosi 150 zł za rekolekcje weekendowe lub 300 zł za rekolekcje dłuższe. Zaliczkę należy wpłacić na konto:
   FUNDACJA EQUIPES NOTRE DAME POLSKA 62-023 Gądki, Robakowo ul. Polna 19
   Nr konta: 73 1750 0012 0000 0000 2698 1085
   W polu “przelew tytułem…” koniecznie wpisać tylko IMIONA i NAZWISKO  uczestników,  oraz TERMIN i MIEJSCE rekolekcji. Z przyczyn formalnych niezgodność ze wzorem może skutkować koniecznością zwrotu wpłaty.
  • Rezerwacja miejsca wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego i wpłacenia zaliczki. Spełnienie łączne tych dwóch warunków jest traktowane jako zgłoszenie! Nie później niż 2 tygodnie przed datą rozpoczęcia rekolekcji uczestnicy otrzymają informacje dodatkowe o rekolekcjach (plan dojazdu, co zabrać ze sobą itp.) mailem na adres podany przy zgłoszeniu na rekolekcje.
  • Rekolekcje rozpoczynają się zawsze w pierwszym dniu o godz. 18.00, a kończą ostatniego dnia około godz. 14.00. O wszelkich odstępstwach od tej zasady uczestnicy będą poinformowani w odpowiednim czasie.
  • W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w rekolekcjach zaliczka nie podlega zwrotowi! Istnieje możliwość przeniesienia zaliczki na inne małżeństwo (dotychczas nie zgłoszone), które zgłaszający wskaże organizatorowi. Aby tak się stało musi wpłynąć do organizatora zgłoszenie nowego małżeństwa z adnotacją o przeniesieniu zaliczki (w: UWAGI).
  • W przypadku, gdy nie ma już wolnych miejsc na poszczególny termin, istnieje możliwość wpisania się na listę rezerwową, gdyż zdarzają się przypadki rezygnacji z rekolekcji. Wpisu dokonujemy tak samo, jak w przypadku zgłoszenia wpisując w pole “Uwagi” adnotację: “Zgłoszenia na listę rezerwową”. W tym przypadku wpłacona zaliczka, gdy mimo wszystko nie znajdą się wolne miejsca, zostanie zwrócona.
  • W przypadku gdy na miesiąc przed terminem rekolekcji brak jest odpowiedniej ilości zgłoszeń, organizator odwołuje rekolekcje, o czym powiadamia zainteresowanych i zwraca wpłacone zaliczki.

  We wszelkich sprawach związanych z rekolekcjami proszę kontaktować się  e-mailem: rekolekcje@end.org.pl