Wielkanoc 2018

Jednak nie zapominajcie, że męka poprzedza zmartwychwstanie, że radość jest owocem krzyża” o. H. Caffarel

Wsparci mocą Ducha Świętego, bądźmy autentycznymi świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa głosząc światu radosną wieść, że Małżeństwo przez Niego ustanowione jest drogą do miłości, szczęścia i świętości. Ukazujmy, że doświadczając w naszym małżeństwach krzyża, dzięki zaufaniu Bogu, szukaniu Jego woli w życiu i podejmowaniu wysiłków wyrzeczenia przemieniamy nasze życie w znak miłości Boga, który umie wybaczać, pomagać, wymagać i ofiarowywać się bezpowrotnie. Dzięki temu dojrzewamy i świętujemy Zmartwychwstanie.

Serdecznie pozdrawiamy

i łączymy się z Wami w modlitwie Magnificat

Lucyna i Krzysztof Wysoccy

Małżonkowie z misją

Mają od kilku do kilkunastu lat stażu małżeńskiego, pracują w różnych zawodach, podejmują formację w ruchach i wspólnotach kościelnych, są absolwentami Studium Życia Rodzinnego i ukończyli specjalny kurs. Z lekkim niepokojem, ale też z nadzieją, czterdzieści jeden par małżeńskich odebrało z rąk bp. Tadeusza Bronakowskiego misje kanoniczne dla asystentów przygotowania narzeczonych. Wśród tych par jest  5 małżeństw z END. Jest to odpowiedź Ruchu, na zaproszenie ks. Jacka Kotowskiego, które zostało wypowiedziane podczas Święta Karty w Łomży w 2017 r.  czytaj dalej…

Bitwa o małżeństwo. Jak pokonać niszczące schematy z dzieciństwa?

Pod hasłem: “Bitwa o małżeństwo. Jak pokonać niszczące schematy z dzieciństwa?” odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia organizowany przez ruch Equipes Notre-Dame. Zainteresowane małżeństwa zapraszamy 17 marca na godz. 10.00 do kościoła pw. św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej we Wrocławiu. Konferencję wygłosi Małgorzata Kramarz, doradca psychologiczno-pedagogiczny i terapeuta. Wstęp wolny, zapewniona opieka nad dziećmi. czytaj dalej…

Sesja formacyjna na Słowacji

17 i 18 lutego odbyła się na Słowacji krótka sesja poświęcona charyzmatowi Equipes Notre – Dame zorganizowana przez parę regionu III Anię i Romka Kobiałków oraz parę łącznikową na Słowacji Józefa i Sylwię Faix. W Popradzie 10 słowackich małżeństw pełniących posługi par odpowiedzialnych z zainteresowaniem obejrzało prezentacje o mistyce, charyzmacie i pedagogii END, które przedstawiła Para naszego SR Lucyna i Krzysztof Wysoccy.

czytaj dalej…

O Equipes Notre-Dame w SALVE TV

Para Informacyjna Sektora Mazowieckiego A, Patrycja i Bartek Stelmaszukowie z Ekipy W 14A, podzielili się świadectwem swojego uczestnictwa w END na antenie chrześcijańskiej telewizji internetowej Salve TV. Zapraszamy do oglądania:

http://www.salvetv.pl/multimedia/temat-dnia-codzienny-program-publicystyczny/7140/gdy-end-staje-sie-poczatkiem-malzenskie-cuda

ks. Francois Fleischmann 1934 – 2018

Z wielkim smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci ks. Francoisa Fleischmanna, kapłana diecezji paryskiej, emerytowanego kanonika tytularnego i dziekana kapituły katedry Notre-Dame de Paris. Odszedł do domu Ojca w piątek 26 stycznia, w 56 roku kapłaństwa i 83 roku życia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 2 lutego o godzinie 10 w katedrze Notre-Dame. Będzie im przewodniczył kardynał Andre Vingt-Trois, emerytowany arcybiskup Paryża.

czytaj dalej…

„Bóg się rodzi” w Legnicy

„Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni, gdzie się spełnił cud” – tak, jak pastuszków pod Betlejem, tak Duch Święty – wierzymy w to mocno – poprowadził ekipy dolnośląskie w niedzielę 14 stycznia br. do Legnicy.

Naszym aniołem Dobrej Nowiny był proboszcz parafii św. Jacka, ks. Andrzej Ziombra, a cudem oczywiście sam Pan Jezus Eucharystyczny, Jego tak bardzo żywa obecność w tym miejscu, Jego Serce tętniące żywą miłością do człowieka i objawiające mu się w przedziwnej nagości.

czytaj dalej…

MOC PRZEBACZENIA 24-26 listopada Chludowo

„Moc Przebaczenia” – to temat rekolekcji prowadzonych w dniach 24-26 listopada 2017 r. w Chludowie k. Poznania w Domu Księży Werbistów przez ks. Radosława Rafała MSF – a doskonale zorganizowanych i kierowanych przez Mirkę i Piotra Napierałów z Poznania. Kiedy decydowaliśmy się we wrześniu na odbycie tych rekolekcji, sam temat jakoś nie wydawał się nam szczególnie ważny, ponieważ sądziliśmy wówczas, że my z przebaczeniem problemu nie mamy. czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: