Kolegium Super – Regionu Polska – Europa Środkowa

W dniach 3 – 6 sierpnia 2017, w Domu Rekolekcyjnym Księży Salezjanów w Kutnie – Woźniakowie, odbyło się kolegium super-regionu Polska – Europa Środkowa. Na spotkanie przybyli małżonkowie i doradcy duchowi posługujący w naszym super-regionie, regionach i sektorach. Były obecne pary z Polski i Węgier (niestety z nie mogły przyjechać małżeństwa z Białorusi i Słowacji).  czytaj dalej…

Powołanie Sektora Łódzkiego

Z ogromną radością informujemy, że podczas Eucharystii 18 czerwca 2017 r. w kościele Miłosierdzia Bożego w Łodzi Kasia i Marek Rymszowie para odpowiedzialna Regionu 2 powołali nowy Sektor Łódzki oraz nową parę odpowiedzialną Sektora Łódzkiego Hannę i Józefa Błazińskich. Obecnie Sektor Łódzki obejmuje swym zasięgiem 4 ekipy w Łodzi, 2 ekipy w Wieluniu oraz 1 ekipę w pilotaż w Łodzi. Życzymy nowej parze odpowiedzialnej sektora, aby czas posługi był dla nich czasem ścisłego przylgnięcia do Jezusa oraz radości ze służenia Panu i członkom Equipes Notre-Dame.

Beata i Marcin Pińkowscy
kończąca posługę para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A

czytaj dalej…

Nowa para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A

Z radością informujemy, że podczas Eucharystii 17 czerwca 2017 r. w szkole Św. Franciszka w Warszawie Kasia i Marek Rymszowie para odpowiedzialna Regionu 2 powołali nową parę odpowiedzialną Sektora Mazowieckiego A Katarzynę i Tadeusza Kamińskich. Obecnie Sektor Mazowiecki A obejmuje swym zasięgiem 17 ekip w Warszawie , 2 ekipy w Lublinie oraz 5 ekip w Warszawie w pilotażu. Życzymy nowej parze odpowiedzialnej sektora, aby czas posługi był dla nich czasem głębokiego wzrostu duchowego i radości ze służenia Panu i członkom Equipes Notre-Dame.

Beata i Marcin Pińkowscy
kończąca posługę para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A

czytaj dalej…

Zakończenie roku formacyjnego 2016/2017 w rejonie łódzkim Sektora Mazowieckiego A

18 czerwca 2017 roku, w parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi odbyło się uroczyste zakończenie roku formacyjnego dla ekip z Łodzi i Wielunia. Zaproszone zostały wszystkie małżeństwa z dziećmi oraz doradcy duchowi.

Uroczystość rozpoczęła się modlitwą do Ducha Św., którą poprowadzili Hania i Józef Błazińscy. Następnie Beata i Marcin Pińkowscy kończący posługę pary odpowiedzialnej Sektora Mazowieckiego A podsumowali rok pracy w sektorze. Kolejnym etapem była konferencja Kasi i Marka Rymszów pary odpowiedzialnej Regionu 2 na temat istoty wspólnoty, jaką powinien budować sektor, aby był żywym, zdolnym przyciągać nowe małżeństwa. Następną częścią był panel dyskusyjny, podczas którego wszystkie małżeństwa na sali zadawały pytania oraz wyrażały swoje zdanie na temat powołania nowego sektora.

czytaj dalej…

Zakończenie roku formacyjnego 2016/2017 w Sektorze Mazowieckim A

17 czerwca 2017 roku, w szkole przy ul. Teresińskiej 9 w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie roku formacyjnego dla ekip Sektora Mazowieckiego A. Zaproszone zostały wszystkie małżeństwa z dziećmi oraz ich doradcy duchowi.

Uroczystość rozpoczęła się zawiązaniem wspólnoty przy porannej kawie i ciastach, kiedy to zbierała się coraz liczniejsza grupa przybyłych małżeństw.

Beata i Marcin Pińkowscy (kończąca posługę para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A) rozpoczęli spotkanie podsumowaniem minionego roku pracy w sektorze. Wspomniano wiele dobrych i rozwojowych momentów, ale zwrócono również uwagę na konieczność dalszej pracy nad rozwojem ruchu i zaangażowaniem poszczególnych par sektora.

czytaj dalej…

Wspomnienie Janusza Ryszarda Trzpila

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”. Mt 11, 28-30

Jest to słowo z dnia, w którym odszedł nasz brat Ryszard, pasuje i jest adekwatne do zaistniałej sytuacji. Było ono nie tylko skierowane do naszego brata, ale również do nas, byśmy mogli poznać charakterystykę jego osobowości apostolstwa oraz jego postawy życia. Z pewnością można stwierdzić, że taka jest śmierć jakie jest życie, a takie jest życie jaka modlitwa.

Dnia 9 lipca 2017 r. w Dniu Pańskim, odszedł do Pana nasz Kochany brat Ryszard-Janusz Trzpil. Złota rączka, mgr inż. mechaniki precyzyjnej po Politechnice Warszawskiej – uczestnik i współzałożyciel pierwszej warszawskiej ekipy END /W-1/. Zakochany w Matce Bożej wraz z żoną Marylą, z którą przeżył 57 lat w małżeństwie, byli uczestnikami wielu wspólnot rodzinnych i małżeńskich: Przymierze Rodzin, Kościół Domowy, a od 15 lat Ruch END.

czytaj dalej…

Zakończenie roku formacyjnego w Lublinie

W ciepłą czerwcową sobotę w parafii OO. Bernardynów pw. Św. Brata Alberta w Lublinie, w której duszpasterzem jest doradca duchowy ekipy lubelskiej OO. Berard Lasyk zakończyliśmy rok formacyjny 2016/2017. Na Eucharystii i późniejszym spotkaniu przy grillowym poczęstunku zgromadziły się małżeństwa tworzące rejon lubelski w Sektorze Mazowieckim A. W trakcie homilii OO. Berard podkreślił, iż najważniejszym jest, abyśmy Bogu powierzyli ten kolejny rok naszej formacji. Później rozmawialiśmy o naszych zamierzeniach na jesień, radościach i trudnościach ekipowych w Lublinie. Ustaliliśmy m.in., że będziemy kontynuowali comiesięczne adoracje dla małżeństw. Ponieważ tematy były ważne, ale i rozmowy towarzyskie nie zostały wyczerpane, postanowiliśmy spotkać się także na wakacyjnym pikniku, który zaplanowaliśmy na sierpień. Pożegnaliśmy się jak zawsze na klasztornym placu wśród dziecięcych gonitw wokół pomnika-fontanny św. Jana z Dukli.

Lidka i Artur Furgała
Para łącznikowa Sektora Mazowieckieg A

Wielkopostny dzień skupienia w Lublinie

Dnia 1 kwietnia w parafii p/w Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie koło Lublina odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia ekip lubelskich. Jako temat formacyjny spotkania wybraliśmy modlitwę rodzinną Rozpoczęliśmy od dzielenia się tym jak wygląda modlitwa w naszych rodzinach. Po wymianie uwag wysłuchaliśmy konferencji gości z Warszawy Marzeny i Michała Mamczarzów oraz ich najmłodszego dorosłego syna Mateusza.

czytaj dalej…

Wielkopostny dzień skupienia w Wieluniu

11 marca 2017 roku w Wieluniu w kościele Św. Barbary Dziewicy i Męczennicy odbył się Wielkopostny dzień skupienia dla ekip z Łodzi i Wielunia. Nasz dzień skupienia rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty i zwiedzenia wraz z ks. proboszczem Jarosławem Boralem przepięknego, zabytkowego Kościółka św. Barbary i dumy ks. proboszcza – nowej części tego kompleksu kościelnego.

czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt :
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: