Świadectwo z mszy wspólnotowej w Częstocicach

Świadomi, że wszystko co mamy, zawdzięczamy Bożej łasce, w niedzielę 5 listopada, wyruszyliśmy do miejscowości Częstocice, aby o tym opowiedzieć. Byliśmy zachwyceni, widząc, że wiele znajomych małżeństw z Ruchu END przyjechało na mszę wspólnotową do tak małej miejscowości, aby dać tym samym świadectwo uwielbienia Boga w sakramencie małżeństwa dla wszystkich mieszkańców wsi.

czytaj dalej…

Rekolekcje „Reguła życia” – Smolany

Nazywamy się Jowita i Artur Pietraszkiewicz. Jesteśmy małżeństwem od 14 lat. Mamy pięcioro dzieci w wieku od niespełna dwóch lat do 12 lat. Mieszkamy na stałe w Suwałkach, gdzie każde z nas prowadzi własną działalność gospodarczą. W Ruchu END jesteśmy stosunkowo niedługo, w dniu 28 września 2017r. przyjęliśmy Kartę.

czytaj dalej…

Potrzeba Kapłanów – Doradców Duchowych!

Więź pomiędzy małżonkami i kapłanem jest kluczowa dla przyszłości Kościoła: sposób przeżywania więzi między naszymi  dwoma sakramentami może stanowić źródło równowagi, dynamizmu, odnowy dla Kościoła

o. Dominik Marcovits OP

Drodzy Kapłani posługujący w obrębie Warszawy i okolic,

zwracamy się do Was z gorącą prośbą i apelem o zaangażowanie się w posługę doradcy duchowego małżeństw formujących się lub pragnących rozpocząć formację w Ruchu Equipes Notre-Dame.

Potrzebujemy Was!

Być może w Waszych Kapłańskich sercach rodzi się pragnienie, by zainicjować ekipę małżeństw w swojej parafii… Oczekujemy Waszego towarzyszenia, słów umocnienia, obecności i wsparcia na naszej małżeńskiej drodze do świętości. Wierzymy, że i my możemy być Wam pomocni w Waszej drodze.

W Ekipach odkrywamy bezcenny dar przyjaźni dwóch sakramentów Kapłaństwa i Małżeństwa. Wiele świadectw naszych doradców to potwierdza.

Formacja małżeństw w Equipes Notre-Dame jest przeżywana w ścisłej komunii z kapłanami, doradcami duchowymi ekip w taki sposób, żeby każdy z tych dwóch sakramentów mógł ukazywać światu oblicze Boga. 

(Karta END)

Zapraszamy :)

Beata i Piotr Michalscy

Para Sektora Mazowieckiego B
@END mazowsze

Beze Mnie nic nie możecie uczynić!

 17 września w Katedrze Warszawsko-Praskiej rozpoczęliśmy kolejny rok formacyjny Ruchu END w Sektorze Mazowieckim B. Po powitaniu wszystkich ekip i gości przez Parę Odpowiedzialną Sektora – Beatę i Piotra Michalskich wzięliśmy udział we Mszy św. koncelebrowanej przez doradcę duchowego Sektora ks. Piotra Kluka CSMA, oraz doradcę duchowego ekipy W7B ks. Józefa Trelę. Podczas homilii zostaliśmy wprowadzeni w tematykę nowego roku formacyjnego – „Beze Mnie nic nie możecie uczynić” J 15,1-8. Ks. Piotr także zaznaczył, że misja miłości nie kończy się na rodzinie lecz jest tam, gdzie Bóg nas posyła.

czytaj dalej…

Nowe ekipy w Krainie Wielkich Jezior

W dniu Świętych Aniołów Michała, Gabriela i Rafała 29 września 2017 r. w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa w Augustowie podczas uroczystej Eucharystii dwie ekipy: z Augustowa i Suwałk przyjęły Kartę Equipes Notre-Dame. Małżeństwa skupione w tych ekipach ponad rok spotykały się podczas comiesięcznych spotkań i poznawały ruch duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame.  czytaj dalej…

Rozpoczęcie roku formacyjnego w Gdańsku – 16 września 2017 r.

Rozpoczęcie nowego roku formacyjnego dla gdańskich ekip odbyło się w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie. Mszę św. sprawował doradca duchowy ekipy Gdańsk_2 ks. Łukasz Idem. W homilii nawiązał do słów ewangelii z dnia, które mówiło, iż “nie ma drzewa dobrego, które by wydało zły owoc i złego, które by wydało dobry owoc” oraz powiązał te słowa z hasłem roku “Beze Mnie nic nie możecie uczynić”. Słowa te przedstawił w kontekście naszego życia codziennego.

czytaj dalej…

Rozpoczęcie roku formacyjnego w Sektorze Wielkopolskim – 16 września 2017 r.

Nowy rok formacyjny 2017/18 zainaugurowaliśmy 16 września w parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu na osiedlu Wichrowe Wzgórze. Małżeństwa Odpowiedzialne ekip podstawowych oraz małżeństwa ekipy sektora rozpoczęły spotkanie wcześniej w kaplicy na adoracji Najświętszego Sakramentu. czytaj dalej…

Wyruszamy na misje

W „Misję Miłości” wyruszyły pary małżeńskie Equipes Notre Dame z Sektora dolnośląskiego, rozpoczynając nowy rok formacyjny. W sobotę 16 września w kościele pw. św. Antoniego na Karłowicach we Wrocławiu poznali hasło kolejnego roku formacyjnego w Ruchu mającym za zadanie prowadzić małżonków do świętości.

czytaj dalej…

Hasło roku 2017/2018 “Beze Mnie nic nie możecie uczynić.” J 15,5

Hasło roku formacyjnego 2017/2018 stanowią słowa z Ewangelii św. Jana, które kieruje Pan Jezus do swoich uczniów podczas mowy pożegnalnej. Dając im wcześniej różne wskazówki, ukazując Siebie jako prawdziwą Drogę, Prawdę i Życie, Jezus mówi, że tej Drogi nie są w stanie pokonać sami. Muszą trwać w Chrystusie tak, jak winna latorośl trwa w krzewie winnym. Nie wystarczy być blisko. Niezbędne jest aby byli z Nim złączeni. Aby zaś mogli przynosić owoc będą oczyszczani przez trudne doświadczenia i cierpienie. Trzy lata byli w Jego szkole, byli świadkami Jego cudów, słuchali Jego słów, byli przygotowywani przez swojego Mistrza do szczególnej misji. Teraz są prawie gotowi, a rychłe napełnienie ich Duchem Świętym sprawi, że pójdą w świat w Jego imię, aby głosić Dobrą Nowinę. Jednak aby spełnić to zadanie nie wolno im zapomnieć, że bez Niego nic nie mogą uczynić.

czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: