I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny

Z wielką przyjemnością uczestniczyliśmy w I Krajowym Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny, które odbyło się w dniach 19-20 czerwca br. w Gnieźnie w ramach uroczystości 600–lecia prymasostwa w Polsce. Skład komitetu organizacyjnego to: abp Wojciech Polak – Prymas Polski, bp Jan Wątroba – Przewodniczący Rady ds. Rodziny, ks. dr Przemysław Drąg – Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin i ks. dr hab. Franciszek Jabłoński – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Do uczestnictwa w Forum zostali zaproszeni Diecezjalni Doradcy Życia Rodzinnego, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń małżeńskich i rodzinnych obecnych w życiu Kościoła w Polsce, a także kapłani i siostry zakonne pracujące z małżeństwami oraz z narzeczonymi w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa.

czytaj dalej…

Był dla nas świętym za życia – wspomnienie o o. Karolu

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci O. Karola Meissnera.

Jeszcze miesiąc temu, podczas uroczystej Eucharystii w Lubiniu,  dziękowaliśmy Panu Bogu za 90 lat życia tego wielkiego przyjaciela rodzin. Był już bardzo słaby, ale pomimo to cieszył się obecnością wielu gości. Ostatnie dni spędził w szpitalu wymęczony chorobą, z którą walczył przez ostatnie lata.

Zawsze związany z małżeństwami i rodzinami był nam bardzo bliski. Ekipy zawdzięczają Mu wiele, był z nami od początku przy powstawaniu END, był pierwszym Doradcą Duchowym Sektora Wydzielonego Polska, podpowiadał i wspierał,  zawsze na sercu leżało mu dobro naszych małżeństw i rodzin. Był numerem jeden naszych rekolekcji. czytaj dalej…

Свідоцтво про пережиті реколекції в м. Очакові

Дорогі брати і сестри в Христі!

Хочемо поділитися враженнями від пережитих реколекцій в м. Очакові Миколаївської обл.. Той Дух, який зараз переповнює наші серця після цих реколекцій не можна описати якимось одним словом.

Ми подружні пари з Чернівців на Поділлі, які тільки 6 місяців тому прийняли Карту Руху ЕНД і для яких це були перші реколекції, прагнули весь цей час, чим скоріше зустрітися з тими подружніми парами з м. Одеси, які вже належать до руху 4 роки і були тими першими ластівками на Україні, які почали плести гніздо любові, миру, щастя Великої Родини ЕНД.

czytaj dalej…

Świadectwo o przeżytych rekolekcjach w Oczakowie

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie!

Chcemy podzielić się wrażeniami z przeżytych rekolekcji w Oczakowie. Ten Duch, który teraz przepełnia nasze serca po tych rekolekcjach, nie da się opisać jakimś jednym słowem. My pary z Czerniowiec na Podolu, tylko 6 miesięcy temu przyjęliśmy Kartę Ruchu END i dla nas były to pierwsze rekolekcje. Pragnęliśmy jak najszybciej spotkać się z parami małżeńskimi z m. Odessa, które już należą do ruchu 4 lata i były tymi pierwszymi jaskółkami na Ukrainie, które zaczęły splatać gniazdo miłości, pokoju, szczęścia dużej rodziny END.

czytaj dalej…

„Z życia kościoła” Polskie Radio Program 1 – 4 czerwca

radiowarszawa

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu serwisu informacyjnego „Z życia Kościoła” na falach Programu Pierwszego Polskiego Radia, który ukazał się w niedzielę 4 czerwca 2017 r. W serwisie Kasia i Marek Rymszowie, para odpowiedzialna Regionu 2 opowiedzieli o Ruchu Equipes Notre-Dame. Z życia Kościoła


Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt :
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: