Zakończenie roku formacyjnego 2016/2017 w Sektorze Kujawskim

 

Dnia 18 czerwca 2017 r. sektor kujawski przeżywał zakończenie roku formacyjnego 2016/2017 w Chełmży. Najpierw spotkały się pary odpowiedzialne ekip i pary funkcyjne, by podsumować rok pracy. Cenna była dla nas obecność pary Regionu 1 – Honoraty i Sławka Pakułów oraz doradcy duchowego ks. Henryka Kulika MIC. Wszyscy rozpoczęliśmy świętowanie uroczystą Mszą Św. w katedrze, gdzie homilię wygłosił ks. Rajmund Ponczek. Doradca duchowy ekipy Toruń 2 rozpoczął kazanie od cytatu z ‘Wesela’ Stanisława Wyspiańskiego. “… A, jak myślę, ze panowie Duza by już mogli mieć, Ino oni nie chcom chcieć!” Na nowo uświadamialiśmy sobie jak ważne są chęci w codziennej formacji duchowej, w świadczeniu o Panu, w rodzinnej komunikacji… Po Eucharystii młody przewodnik oprowadził nas po pięknej katedrze. Czas obiadu przebiegał w  radosnej atmosferze. Na zakończenie spotkania oddaliśmy wszystkie sprawy naszych ekip i rodzin Bogu, odmawiając Koronkę i adorując Najświętszy Sakrament. Dziękowaliśmy za otrzymane łaski i nowe pary w pilotażu, za dar wspólnoty i czas wzrastania. Niech Bóg będzie uwielbiony!

Agnieszka i Mariusz -ekipa Toruń 2

czytaj dalej…

Sektor Kujawski na Marszu dla Życia i Rodziny

11 czerwca z inicjatywy i pod patronatem biskupa Wiesława Meringa po raz pierwszy przeszedł ulicami Włocławka Marsz dla Życia i Rodziny. Jego celem była promocja wartości rodzinnych oraz wyrażenie szacunku dla życia ludzkiego na każdym jego etapie. Ponieważ rodzina jest przedmiotem troski Ruchu Equipes Notre – Dame, nie mogło zabraknąć jego członków w tym Marszu. Przedstawiciele ekip z Lipna i Izbicy Kujawskiej wraz z rodzinami oraz doradcą duchowym ekipy lipnowskiej, ks. Romanem wzięli udział we Mszy św. w kościele św. Stanisława, radosnym przemarszu ulicami Włocławka oraz pikniku rodzinnym zorganizowanym przy parafii św. Maksymiliana. Była modlitwa, śpiew, zabawy, czyli coś dla ducha i dla ciała. A przy tym dużo radości!

Mirosława i Roman Sieradzcy

czytaj dalej…

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA W SEKTORZE KUJAWSKIM -05.03.2017r.

Szczęśliwie wróciliśmy do domu po bardzo ciepłym (nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne) Dniu Skupienia. Jak już wspominałam nie należymy do osób wylewnych i łatwo nawiązujących kontakty , ale chcemy podzielić się krótką refleksją na temat dzisiejszego dnia. Jesteśmy pod dużym wrażeniem rozważań Drogi Krzyżowej , która pokazała nam jak wiele aspektów naszego życia łączy nas z Drogą Krzyżową Chrystusa i jak o wiele Rzeczy musimy zadbać sami jako małżonkowie. Konferencja i krótkie Dzielenie się w grupach dały nam wiele cennych rad dotyczących Postu. Ufamy Panu , że Wielki Post pozwoli nam odkryć w sobie ,,Nowego , Młodego Duchem Człowieka ‘’ i prawdziwie cieszyć się ze świąt Zmartwychwstania Chrystusa.

czytaj dalej…

Nowa ekipa w SEKTORZE KUJAWSKIM

W mroźny poranek 11 lutego 2017 roku nasza ekipa zawitała do Ostrowitego – parafii, w której jako proboszcz posługuje nasz doradca duchowy ks. Roman Żerkowski. Tam bowiem razem z Renią i Tomkiem Matczakami – parą odpowiedzialną Sektora Kujawskiego oraz naszą (najlepszą!) parą pilotującą – Mirką i Romanem Sieradzkimi przeżywaliśmy dzień skupienia przed przyjęciem Karty Equipes Notre – Dame.

czytaj dalej…

Audycja w Radiu Maryja

Dnia 14.02.2017r. w Radiu Maryja  podczas „Audycji dla małżonków i rodziców”  gościła ekipa kutnowska z Sektora Kujawskiego. Uczestnicy pragnęli słuchaczom przybliżyć temat jednego z naszych punktów wysiłku  jakim jest  „Reguła życia”. Bardzo dziękujemy ks. Robertowi Awerjanow, Basi i Krzysiowi Stasiakom, Anecie i Markowi Zadrągom, Joli Jakubowskiej i Marylce Woźniak.

Zapraszamy do odsłuchania audycji

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/audycja-dla-malzonkow-rodzicow-moge-robic-by-uszczesliwiac-wspolmalzonka/

para odpowiedzialna Sektora Kujawskiego

Renata i Tomasz Matczak

 

ZAPROSZENIE DO RADIA MARYJA

Zapraszamy dnia 14.02.2017r.  o godz. 21.30 do słuchania i czynnego włączenia się do audycji z wtorkowego cyklu dla małżonków i rodziców w Radiu Maryja. Gośćmi będą ks. Robert Awerjanow- doradca duchowy Ekipy Kutnowskiej i małżeństwa Ekipy Kutnowskiej z Sektora Kujawskiego

Temat audycji: “Co mogę zrobić byś był/a/ ze mną szczęśliwy/a/ – Reguła Życia według Sługi Bożego ks. Henri Caffarela i o duchowości Equipes Notre-Dame”.

Zapraszamy małżeństwa by dzwoniły do programu na antenę Radia Maryja od godziny 22.00 i prosimy o dawanie świadectw oraz dzielenie się doświadczeniem stosowania w życiu małżeńskim “reguły życia”.

Ks. Robert Awerjanow

Doradca Duchowy Ekipy Kutnowskiej

czytaj dalej…

Spotkania opłatkowe w Sektorze Kujawskim

07.01.2017 Kutno. Spotkały się ekipa kutnowska z ekipą  z Kutna  w pilotażu. Spotkanie rozpoczęło się połamaniem się opłatkiem by następnie zasiąść przy wspólnym stole. Wszystko zakończyło się wspólnym kolędowaniem. W spotkaniu wziął również udział Doradca Duchowy ks. Robert Awerjanow.

czytaj dalej…

Rekolekcje 5+ w Regionie I – Rościnno – 25-27 listopada 2016 r.

img_6713W dniach 25 do 27 listopada odbyły się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Rościnnie niedaleko Skoków pierwsze w Regionie I rekolekcje „5+” dla ekip, które trwają w Ruchu już kilka lat. W rekolekcjach wzięło udział 17 małżeństw z 4 ekip: Licheń 1, Poznań 1, Poznań 7 i Wilczyna 1. Na załączonych zdjęciach ilustrujących przebieg rekolekcji uwiecznione zostały m.in. momenty ze mszy św., w których uczestniczyliśmy raz z katechetami z Archidiecezji Gnieźnieńskiej, a raz z mieszkańcami Rościnna. To także była okazja do dania świadectwa i promocji naszego Ruchu.

Honorata i Sławek Pakułowie – Para Odpowiedzialna Regionu I

W ostatnich dniach listopada całą ekipą uczestniczyliśmy w rekolekcjach dla małżeństw END, które są w Ruchu ponad pięć lat.Dla wszystkich uczestników, także dla prowadzących, było to nowe doświadczenie. czytaj dalej…

Prezentacja END w spotkaniach rejonowych kapłanów z diecezji łowickiej

seminarium_foto_z_lotu_pt

Podczas odbywającego się w dniach 19 i 26 listopada 2016, w siedzibie  seminarium diecezjalnego w Łowiczu,  spotkania rejonowego  kapłanów diecezji łowickiej przedstawiciele  naszego ruchu: Basia i Krzysiek Stasiak oraz Aneta i Marek Zadrąg, mieli okazję zapoznać duchownych  tej diecezji z historią, celami i duchowością Equipes Notre-Dame. Krótka prezentacja multimedialna i wypowiedzi małżeństw z ruchu wywołały duże zainteresowanie księży. Mamy nadzieję na efekty w postaci rozwoju ekip na terenie diecezji łowickiej.

Basia i Krzysztof Stasiakowie

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: