Wielkopostny Dzień Skupienia w Regionie 1 – Pola Lednickie 24 lutego 2018 r.

W drugą sobotę Wielkiego Postu 24 lutego 2018 roku Region 1 END zjechał na Pola Lednickie by przeżywać Wielkopostny Dzień Skupienia.  Odbywają się tutaj co roku, Ogólnopolskie Spotkania Młodzieży pod Bramą Rybą. Pola Lednickie, to „pole działania” śp. Ojca Jana Góry-dominikanina, duszpasterza akademickiego, który tutaj jednoczył młodzież. czytaj dalej…

Rekolekcje w Licheniu

W dniach 3-5.11.2017 w Domu Papieskim w Licheniu odbyły się rekolekcje END – Reguła
życia . Zainteresowanie tematem było spore, bo zjechało się 20 małżeństw z różnych stron Polski
i z różnym stażem obecności w END. Te młodsze przyjechały z dziećmi, których uzbierało się 15.
Dla nas było to miejsce szczególne i to z dwóch powodów. Mieszkaliśmy w sąsiedztwie
apartamentu papieskiego, który zajmował św. Jan Paweł II w czerwcu 1999 r. podczas wizyty w
Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

czytaj dalej…

Przyjęcie Karty END w Toruniu

23 września w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bierzgłowie, pod Toruniem, podczas Mszy św. , Kartę END przyjęli  Mirosława i Jacek Gumowscy. Eucharystii przewodniczył  ks. Sławomir Marcinkowski kapłan , który jest Doradcą Duchowym pilotowanej obecnie ekipy w Toruniu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i  pilotaż Agnieszce i Mariuszowi Góżyńskim. Podczas Eucharystii odbyło się także uroczyste odnowienie przyrzeczeń Karcie END  ekipy toruńskiej 2.

czytaj dalej…

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2017/2018 w Sektorze Kujawskim

Spotkanie odbyło się 16 września 2017r. w par. pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie i rozpoczęło o godz. 9.30 spotkaniem dla  Par Odpowiedzialnych ekip podstawowych i par łącznikowych.

Następnie, już dla wszystkich uczestników, zostały przedstawione bieżące sprawy sektora. Kolejnym,  a jednocześnie kulminacyjnym punktem spotkania, była wspólna Msza św. pod przewodnictwem dwóch Doradców Duchowych, ekip  kutnowskich Ks. Roberta Awerianow,  ekipy lipnowskiej ks. Romana Żerkowskiego oraz gospodarza miejsca, proboszcz ks. Mirosława Romanowskiego. Wielką radością do sektora było w tym dniu przyjęcie karty END przez  pięć małżeństw z Kutna i okolic. Dziękujemy za zaangażowanie parom pilotującym Joli i Maciejowi Jakubowskim oraz Basi i Krzysztofowi Stasiakom.   Podczas eucharystii kazanie połączone z konferencją wygłosił do nas ks. Robert  Awerianow. Po eucharystii odbyło się spotkanie w grupach. Następnie uczestnicy zjedli wspólny posiłek. Ostatnim punktem spotkania była Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

czytaj dalej…

Dzień skupienia przed przyjęciem Karty END

Dzień skupienia przed przyjęciem Karty END przez drugą ekipę kutnowską rozpoczął się  2 września 2017r. o godz.  7.30  Jutrznią.  Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli  film o założycielu ruchu o  o.  Henri Caffarelu, pt. „Ktoś obok nas” usłyszeli o życiu o. Caffarela  i różnych jego dziełach, między innymi o „Orędownikach”.  Następnie przypomnieli sobie ponownie historię Ruchu, później usłyszeli o „Stowarzyszeniu Przyjaciół o. Caffarela”, o strukturach w ruchu, o Ikonie Świętej Rodziny , i o tym jak ważne dla sektora jest życie i żywotność każdej małej ekipy, a także o ważnej roli w ekipie Doradcy Duchowego i Pary Łącznikowej.  czytaj dalej…

Zakończenie roku formacyjnego 2016/2017 w Sektorze Kujawskim

 

Dnia 18 czerwca 2017 r. sektor kujawski przeżywał zakończenie roku formacyjnego 2016/2017 w Chełmży. Najpierw spotkały się pary odpowiedzialne ekip i pary funkcyjne, by podsumować rok pracy. Cenna była dla nas obecność pary Regionu 1 – Honoraty i Sławka Pakułów oraz doradcy duchowego ks. Henryka Kulika MIC. Wszyscy rozpoczęliśmy świętowanie uroczystą Mszą Św. w katedrze, gdzie homilię wygłosił ks. Rajmund Ponczek. Doradca duchowy ekipy Toruń 2 rozpoczął kazanie od cytatu z ‘Wesela’ Stanisława Wyspiańskiego. “… A, jak myślę, ze panowie Duza by już mogli mieć, Ino oni nie chcom chcieć!” Na nowo uświadamialiśmy sobie jak ważne są chęci w codziennej formacji duchowej, w świadczeniu o Panu, w rodzinnej komunikacji… Po Eucharystii młody przewodnik oprowadził nas po pięknej katedrze. Czas obiadu przebiegał w  radosnej atmosferze. Na zakończenie spotkania oddaliśmy wszystkie sprawy naszych ekip i rodzin Bogu, odmawiając Koronkę i adorując Najświętszy Sakrament. Dziękowaliśmy za otrzymane łaski i nowe pary w pilotażu, za dar wspólnoty i czas wzrastania. Niech Bóg będzie uwielbiony!

Agnieszka i Mariusz -ekipa Toruń 2

czytaj dalej…

Sektor Kujawski na Marszu dla Życia i Rodziny

11 czerwca z inicjatywy i pod patronatem biskupa Wiesława Meringa po raz pierwszy przeszedł ulicami Włocławka Marsz dla Życia i Rodziny. Jego celem była promocja wartości rodzinnych oraz wyrażenie szacunku dla życia ludzkiego na każdym jego etapie. Ponieważ rodzina jest przedmiotem troski Ruchu Equipes Notre – Dame, nie mogło zabraknąć jego członków w tym Marszu. Przedstawiciele ekip z Lipna i Izbicy Kujawskiej wraz z rodzinami oraz doradcą duchowym ekipy lipnowskiej, ks. Romanem wzięli udział we Mszy św. w kościele św. Stanisława, radosnym przemarszu ulicami Włocławka oraz pikniku rodzinnym zorganizowanym przy parafii św. Maksymiliana. Była modlitwa, śpiew, zabawy, czyli coś dla ducha i dla ciała. A przy tym dużo radości!

Mirosława i Roman Sieradzcy

czytaj dalej…

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA W SEKTORZE KUJAWSKIM -05.03.2017r.

Szczęśliwie wróciliśmy do domu po bardzo ciepłym (nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne) Dniu Skupienia. Jak już wspominałam nie należymy do osób wylewnych i łatwo nawiązujących kontakty , ale chcemy podzielić się krótką refleksją na temat dzisiejszego dnia. Jesteśmy pod dużym wrażeniem rozważań Drogi Krzyżowej , która pokazała nam jak wiele aspektów naszego życia łączy nas z Drogą Krzyżową Chrystusa i jak o wiele Rzeczy musimy zadbać sami jako małżonkowie. Konferencja i krótkie Dzielenie się w grupach dały nam wiele cennych rad dotyczących Postu. Ufamy Panu , że Wielki Post pozwoli nam odkryć w sobie ,,Nowego , Młodego Duchem Człowieka ‘’ i prawdziwie cieszyć się ze świąt Zmartwychwstania Chrystusa.

czytaj dalej…

Nowa ekipa w SEKTORZE KUJAWSKIM

W mroźny poranek 11 lutego 2017 roku nasza ekipa zawitała do Ostrowitego – parafii, w której jako proboszcz posługuje nasz doradca duchowy ks. Roman Żerkowski. Tam bowiem razem z Renią i Tomkiem Matczakami – parą odpowiedzialną Sektora Kujawskiego oraz naszą (najlepszą!) parą pilotującą – Mirką i Romanem Sieradzkimi przeżywaliśmy dzień skupienia przed przyjęciem Karty Equipes Notre – Dame.

czytaj dalej…

Audycja w Radiu Maryja

Dnia 14.02.2017r. w Radiu Maryja  podczas „Audycji dla małżonków i rodziców”  gościła ekipa kutnowska z Sektora Kujawskiego. Uczestnicy pragnęli słuchaczom przybliżyć temat jednego z naszych punktów wysiłku  jakim jest  „Reguła życia”. Bardzo dziękujemy ks. Robertowi Awerjanow, Basi i Krzysiowi Stasiakom, Anecie i Markowi Zadrągom, Joli Jakubowskiej i Marylce Woźniak.

Zapraszamy do odsłuchania audycji

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/audycja-dla-malzonkow-rodzicow-moge-robic-by-uszczesliwiac-wspolmalzonka/

para odpowiedzialna Sektora Kujawskiego

Renata i Tomasz Matczak

 

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: