Rajd rodzinny Sektora Wielkopolskiego – 06 kwietnia 2019 r.

Rajd Rodzinny END „Szlakiem Krzyża Świętego”

W sobotę 6 kwietnia 2019 roku małżeństwa z Ruchu END wraz z rodzinami i przyjaciółmi wybrały się na coroczny rajd samochodowy. Tym razem trasa wiodła od Szamotuł, poprzez Słopanowo, Wronki do Biezdrowa. Około 50 osób o godzinie 9.00 zgromadziło się w kościele pw. Świętego Krzyża na wspólnej Eucharystii, którą odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. Adam Sławiński.

czytaj dalej…

Wielkopostny Dzień Skupienia w Sektorze Wielkopolskim – Rokitno – 30 marca 2019 roku

30 marca 2019 r. przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
Dzień przywitał nas pięknymi promieniami słońca, jakby Matka Boska uśmiechała się do nas usuwając wszelkie zmartwienia i troski dnia doczesnego.
Chcieliśmy rozważać mękę Jej ukochanego Syna.
czytaj dalej…

2019-03-22_24 rekolekcje w Woźniakowie

ŚWIADECTWO Z REKOLEKCJI W WOŹNIAKOWIE

Pragniemy podzielić się z Wami tym czego doświadczyliśmy i co przeżyliśmy na rekolekcjach, które odbyły się od 22 do 24 marca w Woźniakowie. Tematem rekolekcji małżeńskich było ,,Zasiądźmy razem – aby kochać bardziej”. Prowadzili je Lucyna i Krzysztof Wysoccy, a opiekę duchową sprawował nad nami ks. Wojciech Zyśk.
czytaj dalej…

2019-02-22_24 rekolekcje w Mrzeżynie

Sakrament małżeństwa – wartość daru Bożego. 

W dniach 22-24 lutego 2019, w Mrzeżynie, w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym im. Św. Jana Pawła II, miały miejsce rekolekcje pt. „Sakrament małżeństwa – wartość daru Bożego”. Rekolekcje poprowadził ksiądz Paweł Pacholak, doradca duchowy dwóch ekip poznańskich, obecnie proboszcz parafii p.w. Świętego Jana Ewangelisty w Poznaniu, duszpasterz rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Na parę techniczną zostali wyznaczeni Ewa i Maciej Hudziakowie. W rekolekcjach brało udział jedenaście  Małżeństw, którym towarzyszyło szesnaścioro dzieci.

czytaj dalej…

2019-03-08_10 rekolekcje w Zaniemyślu

W dniach 8-10 marca 2019 r. w Ośrodku “Bojanowe Gniazdo” w Zaniemyślu niedaleko Poznania odbyły się rekolekcje pt.”Pojednanie znakiem miłości”. Nauki rekolekcyjne i zajęcia warsztatowe dla uczestników przygotowali księża Szymon Bajon, Przemysław Przybylski i Grzegorz Zbączyniak, a parą techniczną byli Karolina i Mikołaj Gębka z ekipy Poznań 17. W rekolekcjach brało udział 21 małżeństw z całej Polski, w tym jedno małżeństwo spoza Eqiupes Notre-Dame. Rodzicom towarzyszyło ośmioro dzieci.

czytaj dalej…

2019-03-15_17 rekolekcje w Zaniemyślu

W dniach 15-17 marca 2019 r. w Ośrodku „Bojanowe Gniazdo” w Zaniemyślu,  niedaleko Poznania, odbyły się rekolekcje pt. „Warto uprawić seks”. Prelegentami byli Jadwiga i Jacek Pulikowscy, opiekę duchową sprawował ks. Grzegorz Zbączyniak – proboszcz parafii w nieodległym Kórniku, a parą techniczną byli Kasia i Karol Gomułkiewiczowie z ekipy Poznań 9. W rekolekcjach  uczestniczyło 38 małżeństw z całej Polski, z Equipes Notre-Dame, a także spoza ekip. Rodzicom towarzyszyło 28 dzieci.

czytaj dalej…

Spotkanie Opłatkowe w Sektorze Wielkopolskim – Poznań 5 stycznia 2019 roku.

Ekipy Poznań 12 i Poznań 17 zaprosiły pary Sektora Wielkopolskiego na spotkanie opłatkowe. Odbyło się ono w sobotę, 5 stycznia, w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na poznańskich Ratajach.

Rozpoczęliśmy Mszą św. o godzinie 12, której przewodniczył ks. Jacek Markowski, proboszcz tutejszej parafii i doradca duchowy ekipy P 12.

Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się do “sali biesiadnej”. Na stołach królowały wypieki i inne słodycze (w tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy te specjały przynieśli na nasz wspólny stół).

czytaj dalej…

Święto Karty w Sektorze Wielkopolskim – Poznań 9 grudnia 2018 r.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w Święcie Karty. Nasza wspólnotowa msza św. jest zawsze wyjątkowa ze względu na piękną oprawę oraz widoczną jedność małżeństw i rodzin. Bardzo przeżywamy moment, w którym nowa ekipa przyjmuje Kartę END, wracamy wtedy myślami do tej mszy na której my sami przyjmowaliśmy Kartę. Pokrzepia nas tak że rozwój Ruchu.

czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: