Rozpoczęcie roku formacyjnego 2017 / 2018 w Łodzi

Beze mnie nic uczynić nie możecie.

W sobotę 23 września w parafii „Miłosierdzia Bożego ‘’ w Łodzi nowo powstały sektor łódzki rozpoczął rok formacyjny 2017/18.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, którą celebrował ks. Marek Pluta, doradca duchowy Ekipy sektora. Wygłoszona homilia w trakcie której ks. Marek przypomniał charyzmat ruchu END i jego zasady, co stanowiło solidną bazę dla przyjęcia karty przez 4 ekipy.Na końcu mszy świętej para sektora powołała 3 pary łącznikowe; M. D. Każmierczaków, S. A. Leplów, P. M. Borkowskich oraz A. M. Zych do sekretariatu sektora i dwie pary informacyjne; M. J. Jurdzińskich, M. P. Dudzińskich.
Po zakończeniu mszy świętej przeszliśmy do dzielenia się w grupach, w dzieleniu towarzyszyło nam hasło roku „Beze mnie nic uczynić nie możecie ”-w naszych małżeństwach, rodzinie i ekipie. Było to spotkanie bardzo owocne dla wszystkich. Po zakończeniu dzielenia się w grupach przeszliśmy do kościoła, aby adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w cichości serca. Po krótkiej agapie nastąpiło spotkanie par odpowiedzialnych ekip z parą sektora i doradcą duchowym. Było to spotkanie formacyjne oparte o podręcznik „Para odpowiedzialna ekipy”

Anna i Józef Błazińscy
Para Sektora Łódzkiego

Powołanie Sektora Łódzkiego

Z ogromną radością informujemy, że podczas Eucharystii 18 czerwca 2017 r. w kościele Miłosierdzia Bożego w Łodzi Kasia i Marek Rymszowie para odpowiedzialna Regionu 2 powołali nowy Sektor Łódzki oraz nową parę odpowiedzialną Sektora Łódzkiego Hannę i Józefa Błazińskich. Obecnie Sektor Łódzki obejmuje swym zasięgiem 4 ekipy w Łodzi, 2 ekipy w Wieluniu oraz 1 ekipę w pilotaż w Łodzi. Życzymy nowej parze odpowiedzialnej sektora, aby czas posługi był dla nich czasem ścisłego przylgnięcia do Jezusa oraz radości ze służenia Panu i członkom Equipes Notre-Dame.

Beata i Marcin Pińkowscy
kończąca posługę para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A

czytaj dalej…

Zakończenie roku formacyjnego 2016/2017 w rejonie łódzkim Sektora Mazowieckiego A

18 czerwca 2017 roku, w parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi odbyło się uroczyste zakończenie roku formacyjnego dla ekip z Łodzi i Wielunia. Zaproszone zostały wszystkie małżeństwa z dziećmi oraz doradcy duchowi.

Uroczystość rozpoczęła się modlitwą do Ducha Św., którą poprowadzili Hania i Józef Błazińscy. Następnie Beata i Marcin Pińkowscy kończący posługę pary odpowiedzialnej Sektora Mazowieckiego A podsumowali rok pracy w sektorze. Kolejnym etapem była konferencja Kasi i Marka Rymszów pary odpowiedzialnej Regionu 2 na temat istoty wspólnoty, jaką powinien budować sektor, aby był żywym, zdolnym przyciągać nowe małżeństwa. Następną częścią był panel dyskusyjny, podczas którego wszystkie małżeństwa na sali zadawały pytania oraz wyrażały swoje zdanie na temat powołania nowego sektora.

czytaj dalej…

Wielkopostny dzień skupienia w Wieluniu

11 marca 2017 roku w Wieluniu w kościele Św. Barbary Dziewicy i Męczennicy odbył się Wielkopostny dzień skupienia dla ekip z Łodzi i Wielunia. Nasz dzień skupienia rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty i zwiedzenia wraz z ks. proboszczem Jarosławem Boralem przepięknego, zabytkowego Kościółka św. Barbary i dumy ks. proboszcza – nowej części tego kompleksu kościelnego.

czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: