Święto Karty END w Sektorze Podlaskim

10 grudnia w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbyło się Święto Karty Ruchu Equipes Notre – Dame Sektora Podlaskiego. Pierwsza część spotkania miała charakter formacyjny. Zostaliśmy mile przywitani przez Parę Odpowiedzialną Sektora Podlaskiego – Wiesię i Krzyśka Staniszewskich.

czytaj dalej…

Dzień Skupienia dla Nowych Ekip w Sektorze Podlaskim

4 czerwca 2016 r. w Ostróżnem k/ Zambrowa w Domu Rekolekcyjnym Młodzieżowego Centrum Rozwoju KSM Diecezji Łomżyńskiej odbył się Dzień Skupienia dla 2 ekip kończących pilotaż w Sektorze Podlaskim. Przybyły małżeństwa z ekipy Grajewo 3 pilotowanej przez Elę i Wojtka Staniszewskich i doradcę duchowego ks.Zbigniewa Pruszyńskiego oraz małżeństwa z ekipy Łomża 3 pilotowanej przez Beatkę i Andrzeja Garlickich i doradcę duchowego ks.Dariusza Nagórskiego. Dla małżeństw tych zakończył się okres poznawania naszego ruchu .Teraz przyszedł czas na podjęcie decyzji o oficjalnym wejściu do Ruchu Equipes Notre – Dame i kontynuowanie drogi kroczenia do świętości za Chrystusem we wspólnocie małżeństw. Założyciel END O.Henri Caffarel powiedział, że ,,Equipes Notre-Dame mają za podstawowy cel pomagać małżeństwom w dążeniu do świętości. Ani więcej, ani mniej”.

czytaj dalej…

Zakończenie roku formacyjnego Equipes Notre-Dame w Sektorze Podlaskim

Zakończenie roku formacyjnego 2015/2016 Sektora Podlaskiego Equipes Notre-Dame przeżywaliśmy 11 czerwca br. na ziemi augustowskiej.

Rejs

Już kilka minut po godzinie 9.00 na terenie Portu Żeglugi Augustowskiej gromadzili się członkowie ekip z Augustowa,Grajewa, Łomży, Somianki, Szumowa, Suwałk i Zambrowa , a także kilku kapłanów i zaproszeni goście. Radość powitań rozgrzewała dość chłodny dzień. Punkt 9.45 wypłynęliśmy papieskim statkiem Serwy, na którego górnym pokładzie przy przepięknym śpiewie ekip z Augustowa przywitali nas Wiesława i Krzysztof Staniszewscy-para odpowiedzialna naszego Sektora. Co mniej odporni na “sztormowe ” warunki, skryli się na dolnym pokładzie. Dokładnie tak, jak w życiu duchowym: jeśli skryjesz się w Bogu, to mimo burzy płyniesz bezpiecznie dalej. Urzeczeni malowniczymi widokami Jeziora Necko i Jeziora Białego, rzeki Netty i Klonownicy przepłynęliśmy śluzę w Przewięzi i dotarliśmy do Studzienicznej, gdzie czekali już na nas ci, którzy nie mogli wziąć udziału w rejsie.

czytaj dalej…

WIELKI POST W SEKTORZE PODLASKIM

Papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post powiedział, że ,,Wielki Post jest czasem odnowy dla Kościoła, wspólnot i poszczególnych wiernych. Przede wszystkim jednak jest czasem łaski”. W okresie Wielkiego Postu małżeństwa z naszego sektora wzięły aktywny udział w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w miejscowościach, tam gdzie ekipy się znajdują. Oto krótkie relacje i świadectwa z przeżywania Męki Pańskiej:

czytaj dalej…

,,Equipes Notre –Dame” w tygodniku ,,Głos Katolicki”

Glos_KatolickiW tygodniku diecezji łomżyńskiej ,,Głos Katolicki” nr 50 z dnia 13 grudnia 2015 r. ukazał się artykuł pt. ,,Equipes Notre–Dame” napisany przez Marię i Zdzisława Jurkiewiczów. W artykule zamieszczonym na dwóch stronach tygodnika przedstawiona jest m.in. historia Ruchu, formacja duchowa, struktura, END na świecie, w Polsce i w diecezji łomżyńskiej. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Wiesława i Krzysztof Staniszewscy

para odpowiedzialna Sektora Podlaskiego

Święto Karty w Sektorze Podlaskim

W dniu 5 grudnia 2015 roku w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie, Sektor Podlaski obchodził 68 rocznicę proklamowania Karty Equipes Notre-Dame. Na spotkanie przybyło 70 członków ruchu z Augustowa, Grajewa, Łomży, Somianki i Zambrowa oraz 5 kapłanów – doradców duchowych ekip. Uroczystość rozpoczęła się zawiązaniem wspólnoty i powierzeniem tego dnia Panu Bogu i Matce Najświętszej. Następnie ks. Michał Turbaczewski – doradca duchowy Ekipy Sektora wygłosił konferencję na temat życia we wspólnocie. Podał konkretnie punkty, które mają wpływ na tworzenie duchowości małżeńskiej. Podkreślił, że we wspólnocie małżonkowie uczą się patrzeć na sakrament małżeństwa i na pewno musi to być jeden sposób patrzenia, jeden sposób myślenia o tym sakramencie.

czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt :
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: