Wielkanoc 2019

„Gdy tego pierwszego dnia tygodnia zapadł wieczór,
a tam, gdzie przebywali uczniowie, zamknięto drzwi
z obawy przed Żydami,
przyszedł Jezus, stanął w środku i pozdrowił ich: „Pokój wam”.
A gdy to powiedział, pokazał im ręce oraz bok.
Uczniowie uradowali się, że ujrzeli Pana.” (J 20, 19-20)

Drodzy Małżonkowie i Drodzy Doradcy Duchowi!

Święty Jan opisując spotkanie uczniów z Chrystusem Zmartwychwstałym ukazuje nam prawdę i wartość Jezusowego Zwycięstwa. Jego męka i śmierć były niezbędne, aby otworzyć drzwi – każde drzwi, które są zamknięte, aby tam, gdzie panuje mrok i lęk zawitało światło nadziei i pokój.

Zmartwychwstały Jezus sam przychodzi do człowieka
i staje pośrodku, aby jednoczyć podzielonych i być widocznym dla tych, którym świat przysłonił Boga – Prawdę Jedyną. Przynosi swoje pozdrowienie i dar pokoju. Jednocześnie pokazuje ślady cierpienia i męki – jako drogę do zwycięstwa, ale i źródło naszej mocy i łaski w pokonywaniu słabości. To spotkanie i doświadczenie obecności Zmartwychwstałego rodzi w uczniach autentyczną radość.

Kochani!

Życzymy Wam wszystkim właśnie takiego spotkania ze Zmartwychwstałym i nieustannego doświadczania Jego obecności w swoim życiu!

Życzymy Wam, byście uradowali się Jego zwycięstwem!

Niech Jezus będzie w centrum Waszego życia,
a Światło Jego łaski niech przyświeca Waszym myślom, słowom i decyzjom.

Jego pokój niech wypełni Wasze serca!

 

Mariola i Maciek Milcowie
Para Odpowiedzialna Sektora Małopolska A

Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Małopolska A

9 marca 2019 roku Sektor Małopolska A przeżywał swój Wielkopostny Dzień Skupienia. Na to wyjątkowe spotkanie  My – Małżonkowie Ekip przybyliśmy licznie, aby móc wejść w czas Wielkiego  Postu, zanurzając się w ciszę, modlitwę i pochylając się nad tajemnicą sakramentu małżeństwa. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni Goście z Parafii Matki Bożej Fatimskiej oraz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty, gdyż w konfesjonałach czekali na nas licznie przybyli Kapłani. W atmosferze głębokiej modlitwy i zadumy przeżyliśmy Eucharystię. Nasze myśli skupione były wokół tematu: Obudzić sakrament małżeństwa, a kazanie oraz konferencję dla Małżonków wygłosił o. Ksawery Knotz. Ojciec pomógł nam odkryć obecność Boga w WIĘZI męża i żony. Przedstawił nam trzy poziomy sakramentalności małżeństwa. Każdy z nas zastanawiał się, na którym z nich znajduje się moje małżeństwo? Czy zaczęliśmy świadomie żyć sakramentem małżeństwa? Ojciec uświadomił nam także, że  dialog małżeński umożliwia nam w pełni owocne życie sakramentem małżeństwa. Dla nas jest to potwierdzeniem – jak wielkim darem jest dla Ruchu END Zasiadanie Małżonków.

Po Eucharystii i konferencji mogliśmy spotkać się przy stole, gdzie posililiśmy się, porozmawialiśmy i pożartowaliśmy z Przyjaciółmi ze Wspólnoty. Chętni mogli zakupić książki o. Ksawerego, a On sam do końca spotkania, służył Małżonkom rozmowami indywidualnymi. Jak sam Ojciec stwierdził – nie wyczerpał tematu, gdyż po prostu czas narzucił nam swoje granice – dlatego mamy szczerą nadzieję, na dalszą współpracę z Ojcem i kolejne ważkie dla Małżonków tematy.

Niech wszystko to, czego Pan dokonał w nas i w całej Wspólnocie, będzie na Jego chwałę i dla naszego uświęcenia!

Rozważcie tylko, jak się wam wiedzie!

“Rozważcie tylko, jak się wam wiedzie! Siejecie wiele, lecz plon macie lichy; przyjmujecie pokarm, lecz nie ma go do sytości; pijecie, lecz nie gasicie pragnienia; okrywacie się, lecz się nie rozgrzewacie; ten, kto pracuje, aby zarobić, pracuje [odkładając] do dziurawego mieszka!”

Ag 1,5b-6

Aż trudno uwierzyć, że słowa te prorok Aggeusz skierował do ludu Izraela, który zaprzestał budowy świątyni Pana 2500 lat temu. Kiedy bowiem się je czyta, trudno nie ulec przeświadczeniu, że skierowane są one do nas -współczesnych. Nieprawdaż?

Codzienne starania o lepszy, wygodniejszy byt nasz i naszych dzieci – i ten ciągły niedosyt rzeczy. Wciąż szukamy nowości, podążamy za trendami mody, motoryzacji, czy choćby elektroniki użytkowej. Dajemy się wciągnąć w pogoń za poprawą sytuacji materialnej, jednocześnie czując coraz większy smutek i rozczarowanie tym co mamy.

A w tym czasie zupełnie zapominamy o budowaniu relacji z Bogiem, a świątynię swojej duszy traktujemy jak magazyn rzeczy niepotrzebnych.

O tym wszystkim mieliśmy okazję pomyśleć i porozmawiać podczas rekolekcji, które odbyły się w Czernej, w dniach 15-17 lutego. Rekolekcje były prowadzone przez ks. Sławomira Knopika SCJ.

Czy przyniosły odnowę naszych serc i dusz? Czy zmieniły nasze myślenie? Czas pokaże.

Bal karnawałowy

Jak co roku małżeństwa Sektora Małopolska A, zorganizowały bezalkoholowy Bal Karnawałowy. Tegoroczny bal odbył się na barce ewangelizacyjnej “Aquarius” zacumowanej w okolicy Wawelu. W balu uczestniczyli małżonkowie z Ruchu END, jak również zaproszeni goście, którzy nie należą do Ruchu.

Wspólna zabawa była okazją do zaprezentowania Ruchu i przedstawienia  świadectwa o życiu małżonków Ruchu END. Wspólna zabawa trwała niemal do białego rana. Wszyscy uczestnicy wyrazili ochotę uczestnictw w kolejnych balach organizowanych przez nasz sektor.

Święto Karty sektorów małopolskich

„Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich – w Chrystusie.”
(Ef, 1,3)

8 grudnia 2018 r. w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie, przed obliczem Płaszowskiej Pani – Matki Błogosławionego Macierzyństwa zgromadziły się małżeństwa całej małopolskiej wspólnoty Equipes Notre Dame. Oba nowo utworzone sektory A i B rozpoczęły swoje spotkanie od wysłuchania listu Metropolity Krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego, wystosowanego specjalnie na tę okoliczność.
Liturgia Mszy świętej, potem adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski związanej z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP były wyjątkowym czasem uwielbienia Boga w Jego dobroci i miłosierdziu. Doświadczyliśmy Bożej bliskości i prawdziwej radości, zgodnie ze słowami św. Pawła: „Napełniajcie się duchem, przemawiając do siebie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach”(Ef. 5,19)

Jak co roku w dniu Święta pochyliliśmy się nad charyzmatem naszego Ruchu, nad Kartą END będącą czytelnym drogowskazem w małżeńskiej i rodzinnej codzienności. Świadectwa par i doradcy duchowego, których wysłuchaliśmy pozostawiły niezatarte wrażenie, iż wspólnota, w której Pan Bóg mieszka daje siłę, poczucie braterstwa i pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze życiowe doświadczenia.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Święta, szczególnie zaś wyrażamy wdzięczność płaszowskiej parafii księży Sercanów za okazywaną wielokrotnie gościnność oraz wspólnocie młodzieżowej Projekt Fausystem z Oświęcimia za oprawę muzyczną.

Chwała Panu!

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: