Rozpoczęcie Roku Formacyjnego w Sektorze Małopolskim A – 22 września 2018

W przedostatnią sobotę września, pogoda w Krakowie – Płaszowie nie dopisywała. Było wietrznie i deszczowo, a przenikliwy chłód nie zachęcał do wyjścia z domu. To jednak nie przeszkodziło, aby odbyło się uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku formacyjnego małżonków skupionych w Ekipach Notre Dame. Spotkanie było uroczyste nie tylko ze względu na to, że było spotkaniem inauguracyjnym  po  dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, ale przede wszystkim ze względu na fakt, że po raz pierwszy małżonkowie Ekip Notre Dame z Krakowa i jego okolic spotkali się w ramach nowo utworzonego Sektora Małopolskiego A.

czytaj dalej…

Rozpoczęcie roku w Sektorze Małopolskim B – Nowy Targ 8 września 2018 r.

„Duch mój się raduje w Bogu, Zbawcy moim”

W Nowym Targu 8 września 2018 r. odbyło się spotkanie nowo utworzonego Sektora Małopolskiego B, rozpoczynające rok pracy formacyjnej. Przytoczony werset psalmu responsoryjnego śpiewanego w trakcie uroczystej Eucharystii oddaje najlepiej, to co odczuwały serca zgromadzonych małżeństw. Atmosfera radości i wielkiego dziękczynienia Panu Bogu: za spotkanie, za rozwój Ruchu, za przyjaciół, za przeżyty czas wypoczynku, za szczęśliwe rodziny, za uśmiechnięte dzieci (których przyjechało więcej niż dorosłych), za całe Dobro jakie na co dzień otrzymujemy towarzyszyła wspólnej modlitwie 9-ciu małopolskich ekip.

czytaj dalej…

Ekipy na spotkaniu z ks. biskupem Andrzejem Jeżem

W dniu 25 czerwca 2018 r. odbyło się w Tarnowie spotkanie z ks. biskupem Andrzejem Jeżem, ordynariuszem tarnowskim zorganizowane przez małżeństwa mieszkające na terenie Diecezji Tarnowskiej oraz ich Doradcę Duchowego. W spotkaniu uczestniczyli: ks. Henryk Homoncik, doradca duchowy ekipy XV (proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem), Monika i Jacek Kaniewscy z ekipy III wraz dziećmi (przyjmujący od nowego roku pracy posługę pary łącznikowej), Katarzyna i Jacek Szpulakowie oraz Aneta Pawłowska z ekipy XV z Krościenka, jak również Magdalena i Stanisław Gubała odpowiedzialni za Sektor Małopolski B. Zaproszenie na spotkanie było jednym z owoców udziału małżonków członków END w Diecezjalnym Święcie Rodziny Diecezji Tarnowskiej w Starym Sączu w dniu 17 czerwca 2018 r.

czytaj dalej…

Zakończenie roku pracy formacyjnej w Sektorze Małopolskim

W sobotę 16 czerwca w klasztorze ojców Franciszkanów w Wieliczce, goszcząc u doradcy duchowego ekipy II o. Ariela zakończyliśmy rok formacyjny END sektora małopolskiego. Było to ostatnie spotkanie całego sektora w takim składzie osobowym, bo ze względu na liczność ekip utworzone zostały dwa odrębne sektory. Bogu niech będą dzięki, za tak piękny rozwój ruchu duchowości małżeńskiej na południu Polski. Była to też okazja aby podziękować wszystkim tym, którzy przez ostatnie 3 lata odpowiedzieli na wezwanie do posługi w ruchu ekip.

czytaj dalej…

Zaproszenie na zakończenie roku formacyjnego w Małopolsce

Drodzy Doradcy Duchowi, małżonkowie Sektora Małopolskiego, pary w pilotażu oraz zainteresowani naszym ruchem,  pragniemy zaprosić Was na uroczyste zakończenie roku pracy formacyjnej 2017-18. Uroczystość rozpoczniemy Eucharystią o godzinie 14:00 w dniu 16 czerwca br. w Wieliczce w Klasztorze i Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Brata Alojzego Kosiby 31.  Po Eucharystii przewidziane jest konferencja ks. Pawła Mieleckiego, podsumowanie roku od pary odpowiedzialnej sektora oraz refleksja kilku par małżeńskich o przeżytej w tym roku formacji. Po oficjalnej części zapraszamy wszystkich na radosne świętowanie przy wspólnym stole na zapleczu klasztornym. Będzie zapewniona opieka nad dziećmi od zakończenia Eucharystii do spotkania przy grillu. Niech ten czas modlitwy i nawiązania bliższych relacji pomiędzy ekipami będzie czasem radości. Zaproście na wspólną Eucharystie wasze rodziny i osoby którym pragniecie pokazać piękno naszego ruchu ekip. Zapraszają Para Odpowiedzialna Sektora Małopolskiego Teresa i Krzysztof Najderkowie wraz z doradcą Ekipy Sektora ks. Pawłem Mieleckim.

 

Pielgrzymka Regionu 3 do Matki Bożej Płaszowskiej

Z wielka radością przyjmujemy wolę Bożą, która w Małopolsce pozwoliła na utworzenie drugiego sektora END. Spotkaliśmy się w Dniu Matki 26 maja u Matki nas wszystkich – Matki Chrystusowej ukrytej w wizerunku Koronowanej Matki Płaszowskiej. Na tą radosną chwilę świętowania naszego ruchu ekip zaproszenie Ani i Romka Kobiałków pary regionu 3 przyjęły małżeństwa z sektorów południowej Polski. Podczas uroczystej Eucharystii powołano nowe dwie pary odpowiedzialne sektorów małopolskich A i B. Mszę Świętą w asyście doradców duchowych koncelebrował ks. infułat Franciszek Kołacz. Wysłuchaliśmy też konferencji ojca Gabriela i homilii ojca Ariela. Wspólnie dziękując zawierzyliśmy Matce Bożej wszystkie małżeństwa i naszych kapłanów. Za wspólną modlitwę wszystkim obecnym i tym zjednoczonym duchowo bardzo serdecznie dziękujemy. Chwała Panu Teresa i Krzysztof Najderkowie para odpowiedzialna sektora małopolskiego

Zapraszamy na film z uroczystości przygotowany przez Tomasza z VII ekipy. Tomaszu wielkie dzięki!

Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Małopolskiego w Łańcucie

Wielkopostny Dzień Skupienia – Łańcut 03.03.2018
Wielki post to czas pokuty i nawrócenia, jest to dobra okazja do rozwoju duchowego osobistego i małżeńskiego, szczególnie dzięki postanowieniami wielkopostnymi. Taka postawa bardzo trafnie wpisywała się w Dzień Skupienia dla małżeństw z Ekip Notre Dame, którego tematem przewodnim była Reguła życia.

czytaj dalej…

Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Małopolskiego w Krakowie

Wielkopostny Dzień Skupienia – Kraków 24.02.2018
Ekipy Sektora Małopolskiego w czasie Wielkiego Postu, tak jak co roku spotkały się na wspólnej modlitwie. Tym razem nasz Wielkopostny Dzień Skupienia był poświęcony Adoracji Najświętszego Sakramentu. Gościliśmy w Parafii p.w. Św. Kazimierza Królewicza w Krakowie u naszego Doradcy Duchowego Ekipy Sektora ks. Pawła Mieleckiego.

czytaj dalej…

Kolędowanie w Sektorze Małopolskim

Tegoroczne kolędowanie sektora małopolskiego odbyło się w niedzielę 28 stycznia 2018 roku. Tradycyjnie gościł na ojciec Ariel doradca duchowy ekipy II, ale tym razem w Wieliczce w Klasztorze i Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu. Wspólna Eucharystia w pięknym kościele rozpoczęła nasze spotkanie. Msza Święta odprawiana była w intencji małżonków, ale także w intencji ojca Ariela (koncelebra księdza Pawła Mieleckiego). Kolejny już raz gościliśmy “Baśniową Kapelę” z pięknym występem dla dzieci i dorosłych. Z wielkim zainteresowaniem nasze pociechy wysłuchały historii „Sukienka Księżniczki Zosi”. Artyści Dorota i Adam Szafrańcowie porwali dzieci do wspólnego śpiewu i zabawy. Był też czas na wspólne pośpiewanie przygotowanych przez artystów pastorałek.

czytaj dalej…

“Małżeństwo – projekt na całe życie”

W niedzielę 21 stycznia 2018 r. Mszą Świętą koncelebrowaną przez abp Marka Jędraszewskiego miało miejsce uroczyste otwarcie obchodów pięćdziesięciolecia ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI encykliki Humanae Vitae o zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego. Również pięćdziesiąt lat temu ksiądz kardynał Karol Wojtyła rozpoczął, w myśl papieskiego nauczania, tworzenie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Krakowie.

czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: