Zakończenie roku formacyjnego sektora małopolskiego

Drodzy małżonkowie i doradcy duchowi sektora małopolskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za liczne uczestnictwo w Zakrzowie, gdzie wspólnie modliliśmy się podczas Eucharystii za całe dobro które w tym roku pracy otrzymaliśmy poprzez charyzmat Equipes Notre-Dame. Prosiliśmy także naszego Pana aby nam, naszym rodzinom, naszemu ruchowi błogosławił i dodawał sił do dalszych wysiłków na drodze do świętości. Dziękujemy ks. Pawłowi i ojcu Arielowi za uczestnictwo i słowo do nas skierowane. Dziękujemy wszystkim małżonkom proszonym o posługę w tym dniu i tym którzy bezinteresownie pomagali podczas spotkania. Życzymy nowo poproszonym parom do posług w naszym ruchu aby ta posługa przyczyniła się do wzrostu duchowego w ich małżeństwach. Poniżej zamieszczamy film przygotowany przez Tomasza z VII ekipy. Tomku – wielkie dzięki!

Chwała Panu Teresa i Krzysztof Najderkowie para odpowiedzialna sektora małopolskiego

Zaproszenie na zakończenie roku pracy – Zakrzów 11 VI 2017 !

Drodzy małżonkowie i doradcy duchowi.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku formacyjnego 2016-17, które odbędzie się 11 czerwca (niedziela) w Ośrodku  Wczasowo – Rekolekcyjnym Caritas    im. Jana Pawła II w Zakrzowie niedaleko Kalwarii Zebrzydowskiej (dojazd: http://www.zakrzow2.caritas.pl/dojazd.html ).

Zapraszamy całą wspólnotę wraz z rodzinami i zainteresowanymi naszą wspólnotą na godzinę 13:30. W programie spotkania Eucharystia, krótkie podsumowanie roku pracy, spotkanie w grupach oraz rodzinne spotkanie przy grillu.

Zapewniamy opiekę do dzieci podczas podsumowania i spotkania w grupach. Mamy zarezerwowane boiska i teren na rekreację. Zabierzmy sprzęt sportowy i odpowiednie ubrania sportowe dla siebie i naszych dzieci aby można było rozegrać mecze piłki nożnej (także kosz, siatka).

Do posługi podczas Eucharystii prosimy ekipę VIII i IX. Do uporządkowania po spotkaniu prosimy ekipy: XIV i XV.

Pary pilotujące prosimy o zaproszenie małżeństw w trwających pilotażach.

Zapraszają Teresa i Krzysztof Najderkowie wraz z doradcą duchowym ekipy sektora ks. dr Pawłem Mieleckim

Rekolekcje w Budach Głogowskich „Sakramenty Święte w życiu codziennym małżonków”

Od 17 do 19 marca 2017 roku uczestniczyliśmy w Rekolekcjach Świętych Equipes Notre – Dame w Budach Głogowskich na terenie diecezji rzeszowskiej. Organizatorami byli Mariola i Rafał Sajdak – Grabowscy z Łańcuta oraz Małgorzata i Andrzej Konopkowie z Krasnego. Tematem rekolekcji były „Sakramenty Święte w życiu codziennym małżonków”. Naszym przewodnikiem duchowym, kapłanem prowadzącym rekolekcje był ksiądz Sławomir Knopik.

W tym świętym czasie rekolekcji mieliśmy okazję do odnowienia Sakramentu Chrztu Świętego, ale również odświeżenia i poszerzenia własnej wiedzy dotyczącej Sakramentów Świętych, tak ogromnie ważnych w życiu każdego chrześcijanina. Ksiądz Knopik w sposób prosty i przejrzysty wyjaśnił nam znaczenie Sakramentów Świętych, nakreślił ich niezwykle ważne miejsce w życiu małżeńskim i rodzinnym.

czytaj dalej…

Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Małopolskiego

Wielkopostny dzień skupienia Sektora Małopolskiego Ekip Notre Dame w Sanktuarium Ecce Homo. Obraz pędzla św. Brata Alberta. Chrystus w koronie cierniowej, zbity, związany a jednak wolny, cierpiący a jednak nie złamany, poniżony i mimo wszystko niosący światło, które wyłania się z głębi przestrzeni obrazu.

Eucharystia. Kościół tego dnia kieruje do nas takie Słowo: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy Was prześladują”. Ksiądz biskup Grzegorz Ryś przewodniczy Najświętszej Ofierze i głosi kazanie zachęcając do autentyzmu wiary. Do wiary w to, że Słowa Boga są możliwe do wypełnienia, że to nie jest jakaś abstrakcja. Nie należy traktować ich jako utopijny idealizm albo masochizm. To jest Słowo do wypełnienia. Bóg nie mówi po to żeby sobie „pogadać”. Bóg nie mówi tylko po to żeby zarysować nam jakiś taki program „super-hiper-idealny”, o którym wiadomo, że i tak do niego nie doskoczymy. Bóg kieruje Słowo do osoby. Są osoby, na których Słowo się spełnia. Pierwszym człowiekiem, na którym spełnia się Słowo w całości jest Jezus. Byście się stali synami Ojca w niebie. To mówi ten sam Jezus, który umierał na Golgocie i o którym poganin – oficer rzymski powiedział: „Ten prawdziwie był Synem Bożym”. Zobaczył człowieka którego nie zjadła nienawiść w sytuacji prześladowania.

czytaj dalej…

Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Małopolskiego

Drodzy małżonkowie i doradcy duchowi, serdecznie zapraszamy Was na Wielkopostny Dzień Skupienia do Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta w Krakowie przy ul. Woronicza, który jak to było zapowiedziane odbędzie  się 11 marca 2017 roku tj. w sobotę od 11:30 do 15:30.Przed obliczem Jezusa z obrazu Ecce Homo gromadzimy się na wspólnej Eucharystii, aby przeżywać tajemnicę cierpiącego Chrystusa. Nasz dzień skupienia w tym niezwykłym miejscu przyszło nam przeżywać w roku, który został ogłoszony Rokiem Adama Chmielowskiego – Świętego Brata Alberta. Pragniemy, aby ten dzień miał wyjątkowy charakter i potrzeba, by rodzice zapewnili sobie spokój i wyciszenie w jego przeżywaniu. Zachęcamy, poproście bliskich i przyjaciół o opiekę nad dziećmi. Jeżeli nie macie takiej możliwości i miałoby to być powodem waszej nieobecności, to przyjedźcie z dziećmi. Zapewnimy im opiekę. Podobnie jak rok temu, aby nie zakłócić charakteru spotkania i nie przedłużać rozłąki z pozostawionymi w rodzinie dziećmi nie planujemy agapy, a jedynie kwadrans na małą kawę z ciastem. Prosimy więc abyście to uwzględnili. Ksiądz bp Grzegorz Ryś potwierdził swoje uczestnictwo. Zgodził się przewodniczyć Eucharystii i wygłosi do nas konferencję. Po konferencji, w grupach roboczych postaramy się odpowiedzieć na zadane przez biskupa Grzegorza pytania. Kochani małżonkowie, czas Wielkiego Postu jest szczególnym momentem wyciszenia i refleksji nad sobą. Chciejmy wykorzystać nasze spotkanie aby głębiej przeżyć Wielki Post i  przygotować się do Triduum Paschalnego. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie pary małżeńskie będące w pilotażu. Będzie to dla Was również okazja do poznania ekip w szerszym wymiarze.

czytaj dalej…

Kolędowanie sektora małopolskiego 2017 rok

Tradycji stało się zadość i tegoroczne ekipowe kolędowanie zorganizowaliśmy u o. Ariela doradcy duchowego ekipy II w Seminarium Franciszkańskim. Plagę zachorowań wśród małżeństw było widać gołym okiem, było nas nie za dużo. Rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii i słowa skierowanego do nas przez o. Ariela.

czytaj dalej…

Święto Karty w Sektorze Małopolskim

Tegoroczne święto ruchu Equipes Notre-Dame zgromadziło małżonków sektora małopolskiego w Czernej k. Krzeszowic u stóp Matki Bożej Szkaplerznej. Po raz pierwszy Święto Karty obchodziliśmy w tym wspaniałym miejscu, w scenerii pięknych lasów i gdzieniegdzie wyłaniających się skał. Rozpoczęliśmy spotkanie w nowym Domu Pielgrzyma od wspólnej modlitwy  i informacji pary sektora. Konferencja wygłoszona przez ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka zagłębiła nas w tematykę przeżywania wspólnoty. Nieraz odważne i zaskakujące słowa żywo były przyjmowane przez słuchaczy, a lekkość i dowcip prelegenta ubogacały przekazywane treści. Bardzo dziękujemy ks. Wojciechowi za tą porcję głębokich przemyśleń. czytaj dalej…

Zaproszenie Sektora Małopolskiego na Święto Karty Equipes Notre Dame – Czerna

dsc_1199Drodzy małżonkowie i Doradcy Duchowi Sektora Małopolskiego. Serdecznie zapraszamy Was na Święto Karty Equipes Notre Dame 2016 które w tym roku pracy odbędzie się w sobotę 10 grudnia w  Czernej koło Krzeszowic w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Święto Karty jest dla nas wszystkich szczególnym czasem radości i świętowania tego znaczącego dla naszego ruchu momentu.  Podczas tego święta kolejne małżeństwa w waszej obecności powiedzą Chrystusowi TAK na jego propozycję małżeńskiego uświęcania się. Bardzo serdecznie zapraszamy kapłanów, całe rodziny, małżeństwa w pilotażu, sympatyków i tych którzy poszukują wspólnotowej drogi do Pana.

czytaj dalej…

“Spotkanie wrześniowe…”

dpp_02648Nadmiar tematów…
Brak czasu…

Drodzy,
takie konkluzje towarzyszą nam corocznie na spotkaniach czerwcowych. Co z tym zrobić? Nasza Ekipa znalazła na to swój sposób – spotkanie wrześniowe, nie takie na trzy godziny, ale na dwa dni:-)

czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt :
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: