Kolędowanie w Sektorze Śląskim

W niedzielę Chrztu Pańskiego, 7 stycznia br., małżonkowie tworzący ekipy Sektora Śląskiego oraz małżeństwa przeżywające pilotaż wraz z rodzinami i przyjaciółmi uczestniczyły we wspólnym kolędowaniu. Wydarzenie odbyło się w bazylice oo. Franciszkanów w Katowicach – Panewnikach.

czytaj dalej…

Święto Karty na Śląsku

Sektor śląski zebrał się 09.12.2017 r. w Rybniku, w parafii p.w. św. Barbary, aby wspólnie świętować 70 rocznicę ogłoszenia naszej reguły – Karty Equipes Notre-Dane. We mszy św. uczestniczyły małżeństwa sektora śląskiego (i nie tylko…) oraz kapłani – doradcy duchowi. W tym dniu poświęcona została nasza nowa, sektorowa ikona Świętej Rodziny.  Nowy obraz Sługi Bożego ks. Henri Caffarel’a, wykonany został przez niepełnosprawnego uczestnika warsztatów terapii zajęciowej. Konferencja, którą wygłosił Krzysztof Siudziński, pokazała nam współczesne zagrożenia oraz w jaki sposób Karta pomaga nam je przezwyciężać. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym świętowaniem przy stole.

Gosia i Waldek

czytaj dalej…

Zaproszenie na spotkanie z ks. Wiesławem Hudkiem

Kochani Małżonkowie i Doradcy Ekip!

Mamy w gronie Doradców duchowych śląskich ekip wybitną postać. Kapłana, który szczególnie ukochał muzykę liturgiczną. Miłość tę wyraża w jego posługach m.in. będąc przewodniczącym Komisji Muzyki Sakralnej Archidiecezji Katowickiej, opiekując się organistami śląskich parafii czy uczestnicząc w Stowarzyszeniu Polskich Muzyków Kościelnych. Poprzez liczne artykuły, książki oraz audycje radiowe przybliża piękno muzyki sakralnej, ale nie tylko… Poezja to druga miłość ks. Wiesława.

czytaj dalej…

Rekolekcje w Wambierzycach

W dniach 20 – 23 lipca 2017 roku w Wambierzycach na Dolnym Śląsku odbyły się rekolekcje dla młodych małżonków zatytułowane “O relacjach, które stają się sakramentem”. Zaproszonymi do udziału byli małżonkowie, których staż małżeński nie przekraczał 15 lat.

czytaj dalej…

Świętowanie Karty w sektorze śląskim

W dniu 12.12.2015 w gościnnym kościele pw. Józefa Robotnika w Rybniku spotkały się małżeństwa sektora śląskiego. Spotkanie i świętowanie jest bardzo ważnym elementem naszego Ruchu – jest jednym z filarów END, którymi są:

  • konkretne punkty wysiłku
  • życie ekipy
  • życie Ruchu
  • posługi w Ruchu

Cieszymy się, że małżeństwa naszego sektora rozumieją to i bardzo licznie stawiły się na spotkaniu. Centralnym punktem spotkania była msza św. sprawowana przez kończącego posługę doradcy duchowego ekipy sektora ks. Marcina Ditricha oraz nowego doradcy duchowego ekipy sektora o. Gilberta Ciomperlika OFM. Po Eucharystii nastąpiło także powołanie nowych par: informacyjnych, pilotujących oraz łącznikowych. Spotkanie zakończyliśmy ciesząc się swoją obecnością, przy obficie zastawionym stole. Czekamy już na kolejne spotkanie, w którym będziemy mogli uczestniczyć w życiu naszego Ruchu.

Gosia i Waldek

czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: