DSC_5974.jpgW tym roku, w sobotę 4 marca, przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia korzystając z gościny księży Salezjanów w szkole i w pw. Św. Michała Archanioła przy ul. Prusa. Rozpoczęliśmy Eucharystią, koncelebrowaną przez księży Jacka Falkowskiego i Sylwestra Pacierpnika, na której mieliśmy możliwość wspólnie przystąpić do Komunii Św. pod dwoma postaciami. Następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, której Stacje, przygotowane przez członków Ekip, podobnie jak wezwania Modlitwy Wiernych podczas Mszy Świętej, bardzo nas poruszyły.Oboje zauważyliśmy, że Słowo Boże, które jest przekazywane przez ludzi podobnych nam „jest żywe i skuteczne”. Naprawdę rzuca światło na nasze pragnienia i to, co nosimy w sobie. Chrystus Konający, widziany oczyma ludzi, staje się bliski naszym małym krzyżom, przeżywanym w codzienności, w osobistych relacjach. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że porusza nasze serca w taki właśnie sposób.

W dalszej części spotkania wzięliśmy udział w konferencji prowadzonej przez Katarzynę i Marka Rymszów, Parę Regionu Drugiego. Początkowo wybór tematu „Dniówka” na Dzień Skupienia był dla członków naszej Ekipy zaskoczeniem. Nasze wątpliwości rozwiewały się podczas słuchania, gdyż temat był przedstawiony w sposób wyważony i delikatny, ale poruszał bardzo ważne aspekty życia każdego małżeństwa i grupy. Zrozumieliśmy, że stosunek do kwestii finansowych ma konkretne przełożenie na nasz rozwój duchowy oraz naszą kondycję trwania w Ekipach.  Dzięki takim spotkaniom kolejny punkt wysiłku staje się nam bliższy i bardziej zrozumiały.

Dużą pomocą w przeżyciu wszystkich punktów Dnia Skupienia była opieka zapewniona dzieciom. Wzięliśmy też udział w krótkiej Agapie, która mimo charakteru Wielkopostnego była bardzo kolorowa i apetyczna.

Po raz kolejny doświadczamy tego, że spotkania wspólnotowe są czasem Łaski i warto wykonać wysiłek aby wziąć w nich udział.

Alicja i Rajmund